Hamburg upisao i drugi poraz

Mario Glasnović • četvrtak, 15.09.2011.

Aktualni prvak Bundeslige nije na najbolji način otvorio novu sezonu. Nakon prošlotjednog poraza u Berlinu HSV je još jednom morao napustiti teren pognute glave. Ovaj put je uspješniji bio Rhein-Neckar Löwen. Kiel zato nastavlja s uvjerljivim igrama, svladali su Göppingen rezultatom 28:20.

Odigrane su tri utakmice njemačke Bundeslige. Osim "redovnog" trećeg kola, zbog specifičnosti rasporeda odigrana je jedna utakmica 10. kola te jedan susret 12. kola Bundeslige. No, najzanimljivije je bilo u SAP Areni gdje je Rhein-Neckar Löwen pobijedio Hamburg.

Aktualni prvaci nakon samo nekoliko dana morali su upisati i drugi poraz u prvenstvu. Rhein-Neckar Löwen pobijedio je HSV rezultatom 33:29. Lavovi su cijelu utakmicu bili bolji i zasluženo su upisali dva boda. Löwen je nakon samo pet minuta stvorio prednost od 4:0 koju su do 12. minute ipak smanjili Lacković i Duvnjak svojim golovima (6:5).

No, do kraja poluvremena Rhein-Neckar Löwen je još jednom pobjegao momčadi iz Hamburga pa se na odmor odlazi s prednošću domaćih od 18:13. HSV je u prvih deset minuta nastavka zaigrao vrlo dobro, a to se odrazilo i na rezultat. Dva puta su se približili na jedan pogodak razlike, ali kao i u prvom poluvremenu Löwen je u završnici bio konkretniji.

Rhein-Neckar Löwen na kraju je upisao pobjedu od četiri pogotka razlike (33:29). Zanimljivo je da je najbolji pojedinac susreta bio Löwenov Krzysztof Lijewski koji je donedavno nosio dres Hamburga. Poljski reprezentativac postigao je devet pogodaka. Kod Hamburga je najefikasniji bio Stefan Schröder s osam pogodaka.

Domagoj Duvnjak postigao je četiri pogotka, kao i Blaženko Lacković, dok je treći Hrvat u redovima HSV-a, Igor Vori upisao dva pogotka na utakmici.

Kiks HSV-a dobro je iskoristio Kiel koji je pred domaćim navijačima rutinski upisao novu pobjedu. Zebre su pobijedile Anušićev Göppingen uz standardno dobre nastupe Kima Anderssona koji je zabio pet golova i Thierryja Omeyera koji je skupio 15 obrana. Po pet pogodaka postigli su Dominik Klein i Momir Ilić. Naš Dalibor Anušić postigao je jedan pogodak i zaradio je jedno isključenje.

Utakmica je svih 60 minuta išla u jednom smjeru. Kiel je na poluvremenu imao veliku prednost od 16:9 koju je u drugome poluvremenu rutinski sačuvao i na kraju slavio s osam pogodaka razlike (28:20). U "redovnom" susretu trećeg kola Großwallstadt je kod kuće slavio protiv momčadi Balingen-Weilstettena, bilo je 26:24.