Izviđač CO 29:27 Sutjeska Nikšić
Sutjeska Nikšić

Ljubuški teško protiv Sutjeske

Marko Domljanović • četvrtak, 15.09.2011.

U svojoj prvoj utakmici u Regionalnoj rukometnoj ligi Izviđač je na domaćem terenu došao i do prve pobjede. Gosti iz Crne Gore pružili su vrlo dobar otpor, ali na kraju su ipak morali priznati poraz.

Nakon sastanka u Zagrebu ovog utorka odlučeno je da će rukometaši ipak nastaviti svoje regionalno natjecanje, a na posao su se odmah bacili Izviđač i Sutjeska. Izviđač je u utakmicu krenuo dosta disciplinirano i njegova je prednost neprekidno rasla ponajviše zahvaljujući Damiru Deliću koji je utakmicu otvorio sa pet laganih pogodaka iz brzih kontranapada. Međutim, ubrzo nakon toga Delić se sudara sa jednim protivničkim igračem i primoran je napustiti igru.

To se pokazalo kao vrlo bitan čimbenik u drugom poluvremenu jer Izviđač nakon toga dosta teško organizira protuudare i Crnogorci nakon zaostatka od 18:13 na poluvremenu dolaze na 19:19. Utakmica tada postaje prilično nervozna i rastrgana pa smo do kraja utakmice vidjeli ukupno čak 12 isključenja. Momčadi se nisu uspijevale odvojiti do same završnice susreta kada Izviđač dolazi do 28:26. Gosti uspijevaju smanjiti, ali domaćini novim pogotkom postavljaju konačan rezultat i odnose pobjedu.

U redovima Izviđača najbolji su bili Senjamin Burić i Damir Delić sa po pet pogodaka, a istakao se i Milan Tolić sa 15 obrana. Kog gostiju su najbolji bili Mirko Majić i Radivoje Đođić sa osam pogodaka, a vratar Marko Rajković upisao je 10 obrana.

Nakon utakmice trener Izviđača Zdenko Grbava kratko je prokomentirao igru svoje momčadi: "Nisam zadovoljan igrom, ali ovo je ipak prva utakmica i očekujem bolja izdanja kako sezona bude odmicala. U utakmicu smo ušli s previše grča, posebice u drugom poluvremenu, a to je bio uzrok mnogih tehničkih pogrešaka."

Njegov kolega iz suparničkog tabora, Zoran Kastratović dodao je: "Čestitam Izviđaču na zasluženoj pobjedi. Iako smo mi uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prvog dijela, smatram da bi svaki drugi ishod bio nerealan."