SEHA liga, 1. kolo (odgođena utakmica), 08.11.2011, 17:30 h, SD Trešnjevka - Kutija šibica, gledatelja: 100
Suci: Đorđe Načevski, Slave Nikolov (oba Makedonija)
RK Zagreb
RK Zagreb
28:27(14:15) Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

Zagrebaši teškom mukom do bodova

Iz Kutije šibica:Josip Tolić • utorak, 08.11.2011.

U odgođenoj utakmici prvog kola regionalne SEHA lige Croatia osiguranje Zagreb je nakon teške borbe svladalo srbijansku Metaloplastiku iz Šabca 28:27 u utakmici gdje se do samog kraja nije znalo tko će ponijeti bodove iz Kutije šibica.

UKUPNO27132/32

Hrvatski prvak iznenađujuće je loše startao u utakmicu. Nakon uvodna dva pogotka Filipa Marjanovića te jednog Miloša Dragaša na semaforu je stajalo 0:3, a u 11. minuti prednost je narasla na 2:7, zbog čega je trener Zagrebaša Ivica Obrvan morao pozvati minutu odmora.

Domaća se momčad potom malo konsolidirala i uspjela doći na tri gola zaostatka (5:8), no srbijanski je protivnik ubrzo nastavio gdje je stao i na krilima sjajnog Marjanovića, koji je u prvih 20 minuta utakmice "utrpao" Zagrebu sedam golova, povećao prednost na 6:10.

Metaloplastika, koja je u Regionalnu ligu "upala" u posljednji čas otkazivanjem Partizana, polako je padala u realizaciji i u 27. minuti Zagreb je došao na samo jedan gol zaostatka (12:13), a takva je razlika na semaforu stajala i nakon prvih 30 minuta.

Prvo izjednačenje na utakmici stiglo je u 32. minuti poslije iskorištenog sedmerca Zlatka Horvata, a ritam "gol na gol" trajao je do 39. minute kada se Metaloplastika "odlijepila" na dva pogotka razlike, no ubrzo se Zagrebaši vraćaju i uz raspoloženog Marina Marića dolaze u prednost 21:20 u 41. minuti.

Domaćini su nakon toga u dva navrata imali dva gola prednosti (24:22 i 25:23), ali se do posljednjih pet minuta i to istopilo. Metaloplastika je, uz sjajnog vratara Darka Arsića koji je u kratko vrijeme skupio osam obrana, u 57. minuti imala i gol prednosti (26:27). Zagreb je s igračem više to nekako uspio preokrenuti, no pobjedu je potvrdio tek Ivan Pešić obranom u posljednjoj minuti.

Kod Croatia osiguranja najefikasniji je bio Zlatko Horvat s pet golova, vratar Marin Šego skupio je sedam, a Ivan Pešić četiri lopte. U redovima šabačke momčadi Marjanović je bio najubojitiji s devet golova, dok su vratari Miloš Rajičić i Darko Arsić zajedno zaustavili 13 lopti.

Ovom pobjedom CO je zadržao prvo mjesto ljestvice regionalne lige sa šest pobjeda i remijem iz sedam utakmica, dok je Metaloplastika ostala osma.

• Obrisan korisnik09.11.2011. u 08:39
    Koja je to liga, nema prijenosa, nema izvještaja s utakmica, što je ovo, ne zna se ni ko s kim i kada igra do zadnjeg časa,ne znamo ni koji su igrači igrali i zabijali - Horvat 5 golova i to je sve....
  • sizif08.11.2011. u 21:54
    ma kopljar je nasa uzdanica.... hahahaha
    sizif
  • Obrisan korisnik08.11.2011. u 21:22
    Ja ću samo jedno reći: kakav je to igrač koj se već umori u 11 mjesecu a sezona mu je počela sredinom 9tog (to se kopljara tiče), kaj bi trebal onda reći Duvnjak koji igra u prosjeku 2 put na tjedan 50 minuta u hamburgu obranu i napad bez zamjene s tri put jačim protivnicima? Ovo s umorom ne stoji... [više na forumu]