Regionalna liga, 1. kolo, 21.09.2011, 17:00 h
Crvena zvezda 32:37 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe svladao Crvenu zvezdu

Zvonka Keliš • srijeda, 21.09.2011.

Rukometaši Nexea svoj su put u Regionalnoj rukometnoj ligi, nakon remija s CO Zagrebom, nastavili pobjedom. Ovoga puta na gostovanju u Beogradu svladana je Crvena zvezda 37:32.

Crvena zvezda - Nexe 32:37 (18:18)

BEOGRAD - SC Voždovac na Banjici; Gledatelja: 300

Crvena zvezda: Jeraj (16 obrana), Ivanišević (2 obrane), Jokić 4, Živković 1, Pušica 5, Nadoveza 6(2), Šćepanović 2, Pantelić 3, Šljivančanin 1, Vukas 4, Sudžum 4, Pavić 2(1), U. Milošević, Čavaljuga, Ivančev

Vezane vijesti

Nexe: Šunjić (4 obrane), P.Lelić (12 obrana), Slišković 3, Varvodić 2, Mrđenović 2, Markotić 9(2), Kević 3, Kozina 3, Obad, F.Lelić 8, Mataija 7(1), Barišić, Velić

Sedmerci: Crvena zvezda: 2/4; Nexe: 2/2
Isključenja: Crvena zvezda: 10 min.; Nexe: 6 min.

Momčad našičkog Nexea odlično je krenula u prvu sezonu Regionalne rukometne lige. Nakon što je u utakmici drugoga kola uzela bod hrvatskom prvaku CO Zagrebu, stigla je i do prve pobjede u SEHA ligi. Naime, ekipa Nexea odradila je zaostali susret prvoga kola te je stigla u goste Crvenoj zvezdi, a kući je odnijela prvu pobjedu 37:32 i nove bodove te se sada nalazi među najbolje tri momčadi u Regionalnoj ligi.

Pred tek tristotinjak gledatelja u dvorani Voždovac na beogradskoj Banjici u susret je bolje krenula gostujuća momčad predvođena odličnim Ivanom Sliškovićem . Nakon desetak minuta igre Nexe tako drži vodstvo 6:3, a trener domaće ekipe Igor Butulija odmah reagira i zove time-out kako bi razbudio svoje momke. Čini se kako je to bio dobar potez budući da u narednim minutama domaći igrači preokreću rezultat u svoju korist (10:8).

Našičani se ipak ne predaju te s pet pogodaka Roberta Markotića dvije minute prije kraja prvoga dijela prelaze u vodstvo 18:15. Do kraja su gosti ipak uspjeli izgubiti svoju prednost te se na odmor odlazi s 18:18.

Odmah na startu drugoga poluvremena Mataija i Lelić dovode svoju momčad u vodstvo 26:21, dok domaći igrači u prvih 13 minuta nastavka uspijevaju zabiti tek tri gola. Do 50. minute Našičani su stigli i do +7 (33:26), svoje najveće prednosti na utakmici. Iako se tada na golu Zvezde probudio Jure Jeraj vremena za povratak u utakmicu više nije bilo i Nexe se kući vraća s pobjedom 37:32 te novim bodovima.

Nexe je do pobjede predvodio Markotić s devet postignutih pogodaka, dok je Franjo Lelić zabio njih osam. U redovima pobjednika istaknuo se i Mataija sa sedam golova. Najbolji kod Zvezde bio je Božidar Nadoveza sa šest golova, dok je odličan na golu bio Jeraj sa 16 obrana.

Pred našičkim Nexeom sada je utakmica trećega kola u kojem će snage odmjeriti s Izviđačem iz Ljubuškog, dok će Crvena zvezda zaigrati s banjalučkim Borcem.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 10:05
    HT Eronet će uskoro pustiti svoju IPTV gdje će jedini u BiH imati i Arenu i Sport Klub
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 23:20
    sad je valjda postalo jasno da Robert Markotić mora postati prvi desni vanjski reprezentacije dečko je totalan igrač u obrani i napadu i tek mu je 20 godina već je miljama bolji od kopljara.
  • Pezer21.09.2011. u 22:37
    HTV me zanima jer sam u BiH i hvatam ove hrvatske kanale ali nemam MaxTV i to ;) ...hvala na odgovoru
    Pezer
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 22:02
    htv će prenositi većinu utakmica zagreba i nexea kao domaćina a koliko ovisi o terminima koji odgovaraju tv. većinu utakmica seha lige prenosi arenasport1 samo što tu postoji problem jer ovisi o regionu koje pokriva taj kanal