Počela Regionalna rukometna liga

Marko Domljanović • nedjelja, 11.09.2011.

I to smo dočekali. Nakon mnogih komplikacija započela je regionalna rukometna liga. Ovog vikenda odigrane su dvije utakmice, a kad će biti odigrane ostale - ne zna se. Situacija je trenutno takva da je važniji sastanak sudionika lige idućeg tjedna u Zagrebu od samih rezultata natjecanja.

Borac je u prvoj utakmici dočekao Vardar i zabilježio uvjerljivu pobjedu. Gosti iz Makedonije su od početka bili u rezultatskom zaostatku koji je na poluvremenu iznosio tri pogotka (18:15). Ipak, Vardar u drugi dio ulazi odlučnije i uspijeva preuzeti vodstvo (22:23), ali nakon toga domaćini furiozno odgovaraju. Predvođeni Đukićem koji je postigao ukupno deset golova i vratarom Ljubišićem koji je upisao fantastičnih 20 obrana, igrači Borca rade seriju 7:0 i lome utakmicu u svoju korist. Konačan rezultat bio je 37:29, a spomenimo i da je kod Vardara najbolji igrač bio Doder sa šest pogodaka.

Tatran Prešov je u drugoj utakmici dana bio bolji od Lovćena. Crnogorci su se dobro držali u prvom poluvremenu pred svojom publikom i držali rezultatski priključak - na poluvremenu je bilo samo 17:16 za goste. Ipak, u drugom dijelu Slovaci ubacuju u višu brzinu što Lovćen ne može pratiti i, predvođeni Antlom koji je postigao deset pogodaka, stvaraju nedostižnu prednost i na kraju pobjeđuju 37:25.

Metalurg je jučer trebao ugostiti Bosnu, ali ta je utakmica odgođena, a razlog je bio traženje bankarskih garancija tvrtke Digitel kao i garancija da će ova liga od 1. siječnja imati generalnog sponzora. Sva pitanja trebala bi biti odgovorena na sastanku u Zagrebu koji je na rasporedu u utorak, a nakon kojeg bi se trebala znati i konačna sudbina Regionalne lige.