Metalurg Skoplje 36:11 Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

Bosna zabila samo 11 golova

Igor Šestak • četvrtak, 08.03.2012.

Metalurg Line Červara i Bosna su u Skopju odigrali zaostalu utakmicu 1. kola regionalne SEHA lige. Zbog niza visokih poraza ne čudi da su gosti iz Sarajeva još jednom teško stradali.

U zamršenom rasporedu SEHA lige, protivnik Zagreba u osmini finala Lige prvaka i Bosna iz Sarajeva ovog bi tjedna trebali odigrati dva međusobna susreta. Prvi je odigran u srijedu i Metalurg je bez poteškoća uvjerljivo slavio protiv slabašnog protivnika za kojeg je teško povjerovati da je ove sezone igrao u Ligi prvaka, s obzirom na igre koje trenutno pruža.

Igrači Bosne poveli su na startu utakmice rezultatom 2:1 i držali priključak s favoriziranim domaćinima do desete minute prvog poluvremena. U preostalom vremenu do odmora Metalurg je napravio seriju od 11:1, u koju su po četiri gola ugradili Mojsoski i Marković. Na odmor se otišlo pri rezultatu 16:5.

Ni otvaranje nastavka nije donijelo bolju igru gostiju pa je prednost Metalurga nastavila rasti. U 38. minuti bilo je 20:6, a deset minuta kasnije 29:8. Najraspoloženiji igrači Metalurga u nastavku bili su Manaskov i Georgievski, a priliku su dobili i mlađi igrači poput Borjana Mađovskog koji je zabio svoje prve golove za seniorsku momčad. Gosti iz Bosne su na pet pogodaka iz prvog dijela dodali još šest u drugom te je susret završio 36:11.

Lino Červar u ovoj utakmici nije koristio usluge srpskog junaka sa Europskog prvenstva, Darka Stanića, već su priliku na vratima dobili Mitreski i Angelov koji su ukupno obranili 15 udaraca. Najbolji strijelci u redovima Metalurga bili su Marković i Georgievski sa šest golova, dok je Manaskov postigao pet. Prvi strijelac Bosne bio je Bracković sa tri pogotka uz šut iz igre 3/8.

• Obrisan korisnik08.03.2012. u 12:35
    Sramote nas dzaba,ova djeca ne mogu opstati u BH ligi a trenutno igraju ligu prvaka.Ljudi se igraju s njima ,zao mi je sto je jedini poslijeratni sportski kolektiv u BIH koji je donio neke rezultate,nazalost pao na niske grane.