Twente i Alkmaar preuzeli vrh

Branimir Markota • nedjelja, 18.09.2011.

U sjeni derbija kola u Eindhovenu, danas poslijepodne odigrane su preostale tri utakmice elitnog razreda nizozemskog nogometa. Twente i Alkmaar su pobjedama protiv Den Haaga i Waalwijka iskoristili remi Ajaxa i zasjeli na čelo tablice. Utrecht je na domaćem terenu s neugodnim Heraclesom odigrao 2:2.

Nogometaši Twentea i Den Haaga odigrali su pravu poslasticu danas u Enschedeu. Nakon 1:1 na poluvremenu Twente je ubacio u višu brzinu u drugom dijelu te je slavio s uvjerljivih 5:2.

No nije sve tako lijepo započelo po Twente. Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Immersa iz kaznenog udarca. Međutim, njihovo vodstvo bilo je kratkog vijeka. Dvije minute kasnije izjednačio je Janko i vratio utakmicu u rezultatsku ravnotežu. Ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugom dijelu golovi i prilike su se redali kao na tekućoj traci. Twente se razgoropadio i potpuno nadigrao goste. U 56. minuti Twente je poveo preko Douglasa da bi u 72. minuti na 3:1 povisio 21-godišnja nizozemska nada Luuk de jong. Gostima tračak nade u 77. minuti donosi John Verhoek. Međutim, čim se krenulo s centra nepažnju gostiju iskoristio je naturalizirani Šveđanin kosovskog porijekla Emir Bajrami i odveo Twente na 4:2. Do kraja utakmice mladi De Jong u prvoj minuti sudačke nadoknade osigurava uvjerljivih 5:2.

Twenteu se nakon gostujuće pobjede od 2:1 nad Waalwijkom na vrhu tablice priključio Alkmaar. Gosti su poveli u 10. minuti preko Elma s bijele točke. Waalwijk se vratio u utakmicu u 45. minuti preko Castilliona, dok je gostima pobjednički gol za nova tri boda donio Benschop.

U posljednjoj utakmici današnjeg programa u Utrechtu su istoimeni domaćin i Heracles podijelili bodove odigravši 2:2. Gosti su poveli preko Gerndta u 19. minuti. Na 1:1 izjednačava Quansah u 31. minuti. Novo vodstvo Heraclesu donosi Plet šest minuta kasnije. Konačnih 2:2 postavlja Ganac Nana Asare.