Bordeaux 1:1 Lille
Lille

Lille izvukao bod u Bordeauxu

Josip Piršljin • utorak, 20.09.2011.

U prvoj utakmici sedmog kola francuskog prvenstva nogometaši Bordeauxa i Lillea podijelili su bodove odigravši 1:1. Bordeaux je pred svojim navijačima bio bliže pobjedi, no unatoč dva dosuđena jedanaesterca nisu uspjeli odnijeti sva tri boda.

Na stadionu Jacques Chaban-Delmas aktualni prvak Lille je uspio odnijeti bod, te su se malo približili vodećem Lyonu. Bordeaux je vrlo rano došao do vodstva i kroz većinu utakmice kontrolirao igru, ali njegovi napadači nisu bili previše raspoloženi, te je susret završio remijem. Sastav Francisa Gillota osvojio je tek sedmi bod u istom broju utakmica.

Igrala se tek osma minuta, a domaća momčad već je došla do prednosti. U svom kaznenom prostoru Florent Balmont je srušio Cheicka Diabatea i sudac je pokazao na bijelu točku. Igrač na kome je i napravljen prekršaj je izveo kazneni udarac, te je Bordeaux došao do početnog vodstva od 1:0.

Iako su nakon primljenog pogotka igrači Lillea više držali loptu u svojim nogama, češće su prijetili domaći nogometaši. U 23. minuti se nakon prodora Nicolasa Mauricea-Belaya u sjajnoj prilici našao Benoit Tremoulinas, ali s lijeve strane je pucao pored gostujućeg gola. Maurice-Belay je i sam bio u izglednoj situaciji deset minuta kasnije, no niti njegov udarac nije bio precizan.

Pred kraj prvog dijela gostujući sastav je imao možda i najbolju priliku u prvih 45 minuta. Nakon jednog kornera glavom je prema Kevinu Olimpi tukao Franck Beria, no domaći vratar to zaustavlja, a nitko od igrača Lillea ne uspijeva dobro reagirati na odbijenu loptu. S minimalnim vodstvom Bordeauxa se otišlo na predah.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku susreta imali su igrači Bordeauxa, no nisu uspjeli doći do povećanja vodstva nakon što se u dobroj poziciji za udarac našao Maurice-Belay jer je prilično loše pucao prema gostujućem golu.

U 57. minuti Lille je uspio izjednačiti rezultat. Belgijski reprezentativac Eden Hazard je u protivničkom šesnaestercu izbacio dvojicu domaćih braniča i vrlo lijepo pogodio u suprotni donji kut vratara Olimpe za 1:1. Bordeaux je pokušao vratiti prednost devet minuta kasnije nakon udarca Diabatea, no Mickael Landreau uspijeva nogom obraniti.

Sjajnu je priliku u 72. minuti propustio realizirati Poljak Ireneusz Jelen za Lille kada je izašao sam na Olimpu i pokušao ga prebaciti, ali to je vrlo loše izveo. U 79. minuti Landreau radi opasan prekršaj na Fahidu Ben Khalfallahu i sudac dodjeljuje domaćima još jedan jedanaesterac. Nažalost po njih, Diabate je pogodio stativu i utakmica je završila rezultatom 1:1.

• Obrisan korisnik21.09.2011. u 13:49
    Bordeaux je katastrofa ove godine. Novi trener je extra al mora prominit pola momcade. Tribacemu vrimena, nadam se da ce mu uprava dat... Jucer su odigrali solidnu utakmicu al je zasluzen rezultat.
  • Dario_SNet21.09.2011. u 13:49
    Daj ih ti citiraj pa da moramo i citate traziti umjesto samog brisanja korisnika...