Prvi poraz Lyona, Montpellieru vrh

Vedran Babić • srijeda, 21.09.2011.

Sedam od osam preostalih utakmica 7. kola francuskog prvenstva ponudile su pregršt uzbuđenja. Glavna vijest je svakako poraz Lyona, koji je tako prepustio čelno mjesto Montpellieru, a mora se izdvojiti i prva pobjeda Marseillea kao i podatak da je dodijeljeno šest crvenih kartona...

Poslije ovog kola više nema neporaženih u Le Championnatu. Poslije četiri pobjede i dva remija nogometaši Lyona doživjeli su prvi poraz na gostovanju u Caenu kod istoimenog domaćina.

Jedini pogodak postignut je u drugoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena i to s bijele točke. Najstrožu kaznu skrivio je gostujući vratar Lloris, koji je zbog tog starta zaradio izravno isključenje, a precizan realizator jedanaesterca bio je Nivet.

Upravo je on u 62. minuti također bio isključen zbog druge javne opomene, no do kraja utakmice Lavovi, za koje je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren svih 90 minuta proveo na klupi, nisu uspjeli preokrenuti rezultat ili barem izjednačiti.

Posrtaj Lyona došao je kao naručen Montpellieru, koji je s 3:1 u gostima protiv Ajaccioa preuzeo vodeću poziciju ljestvice. Gosti su gotovo cijeli dio posla obavili za nešto više od pola sata. Već u devetoj minuti bilo je 2:0 (Cabella, Estrada), a 3:0 postavio je John Utaka u 35. Mostefa je početkom nastavka smanjio na 3:1, u 63. Montpellier je ostao s igračem manje, no Ajaccio je unatoč brojnim pokušajima ostao na jednom postignutom pogotku.

Iz utakmice u utakmicu PSG se diže, a to je potvrdio domaćom pobjedom protiv Nice 2:1. Zanimljivo, sva tri pogotka postignuta su s bijele točke. PSG je poveo krajem prvog dijela preko Nenea, izjednačio je Monzon u 61., a pobjedu domaćinu donosi Gameiro u 71. I na ovoj utakmici dodijeljen je crveni karton i to domaćem igraču Jalletu, no on nije imao utjecaja na konačan ishod.

Novi prvoligaš Evian na tri je prethodna gostovanja odigrao neriješeno, ali na Velodromeu u Marseilleu morao je čestitati suparniku na njegovoj prvoj pobjedi. Domaćin je bio dominantan od prve minute i zapravo je pravo čudo što je utakmica završena sa samo 2:0. Strijelac oba pogotka bio je Loic Remy. Prvi je zabio u 25. minuti, a drugi u 73., pola sata nakon što je Evian ostao s igračem manje.

Marseilleu je pošlo za rukom, no Nancy je i dalje bez pobjede u prvenstvu nakon remija s Valenciennesom (1:1). Dijon je kod kuće s 1:0 nadvisio Brest, koji je od 30. minute igrao bez isključenog Gentilettija, a bodove su podijelili još Lorient i Auxerre, također rezultatom 1:1.

Rennes je Sochauxu nanio težak poraz (6:2) iako je na poluvremenu rezultat bio poravnat, 2:2. Visoku pobjedu gostiju u drugom dijelu "kreirali" su Feret, Hadji, Montano i Kimbo-Ekoko.

U posljednjoj utakmici kola St. Etienne i Toulouse odigrali su 1:1. Domaćin je generalno bio bolji, no na kraju je jedva izvukao bod nakon što je Paulao izjednačio u 89. minuti. Gosti su vodili od 12. minute pogotkom Tabanoua.