Betis sačuvao pobjedu i prvo mjesto

Marko Domljanović • petak, 23.09.2011.

Večeras je kompletirano četvrto kolo španjolskog nogometnog prvenstva. U preostale dvije utakmice Espanyol je na domaćem terenu bio bolji od Getafea, dok je Betis iščupao pobjedu protiv Zaragoze i tako zasjeo na samo čelo ljestvice.

Espanyol je u utakmici protiv Getafea tražio drugu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu i učvršćivanje svoje pozicije u sredini tablice dok je Getafe želio podebljati svoj dosadašnji učinak od dva boda. U prvom poluvremenu momčadi su bile prilično izjednačene, s time da je završnica poluvremena ipak pripala domaćinima, ali udarac Alvara Vazqueza brani Moya.

Domaćini su puno bolja momčad na početku drugog dijela, ali udarci Javija Marqueza i Sergija Garcije nisu bili precizni. Sredinom drugog poluvremena utakmica se malo primirila pa iduću priliku vidimo tek u 76. minuti kada Thievyjev udarac zaustavlja gostujuća obrana. Espanyol je bolju igru ipak okrunio pogotkom u 92. minuti preko Waltera Pandianija i tako se ugodno smjestio u sredini ljestvice.

U posljednjoj utakmici kola Betis je ugostio Zaragozu. Domaćini su odlično ušli u susret i već u sedmoj minuti pogađa Roque Santa Cruz, a samo pet minuta kasnije već je i 2:0 zahvaljujući Sevilli koji uspješno realizira kazneni udarac. Gosti su se nakon toga uspjeli malo pribrati i uspostaviti ravnotežu na terenu pa u 36. minuti Abraham Minero smanjuje rezultat i donosi nadu svojoj momčadi da bi u drugom dijelu mogli do boda.

Samo dvije minute ankon početka drugog dijela Etxebarria pogađa iz još jednog jedanaesterca, a već u 49. minuti svojim drugim pogotkom sve nedoumice naizgled otklanja Roque Santa Cruz. U 69. minuti Betis ostaje s igračem manje nakon crvenog kartona Casta Barriage i tu počinju problemi za domaćine.

Zaragoza koristi brojčanu premoć nakon osam minuta zahvaljujući Juanu Carlosu. Dvije minute kasnije isti igrač se ponovo upisuje u listu strijelaca i tako najavljuje uzbudljivu završnicu. Gosti potpuno dominiraju, prijete iz udaraca iz kuta, ali do pogotka ipak ne uspijevaju doći. Betis tako s(p)retno uzima tri boda koja ga lansiraju na čelo prvenstvene kolone budući da igrači Pepea Mela imaju maksimalan učinak nakon četiri odigrane utakmice.

• satarash23.09.2011. u 12:36
    svake sezone je ovako, barca krene s nekih 10-ak bodova u 5,6 kola. i onda naprave seriju od 15-20 utakmica bez poraza uz 2,3 remija i zasjednu na prvo mjesto s 10 bodova prednosti ispred reala! možda ove godine i bude drugačije, ali sumnjam.