Novi kiks Real Madrida

Maj Gašparac • srijeda, 21.09.2011.

Real Madrid nastavio je sa slabim rezultatima. Na gostovanju kod Racinga osvojili su tek bod i ponovno razočarali svoje navijače. U ostalim utakmicama koje su odigrane u istom terminu Atletico Madrid uvjerljivo je pobijedio Sporting, a tri boda su osvojili i nogometaši Levantea i Malage.

Real Madrid na gostovanju kod Racinga odigrao je 0:0. Unatoč velikoj dominaciji tokom gotovo cijelog susreta, gosti nisu uspjeli probiti obranu Racinga te iz gostovanja u Santanderu odnose tek jedan bod. Nakon poraza u prošlom kolu, to je novi razočaravajući rezultat španjolskog viceprvaka.

Kraljevski klub istrčao je na teren u izmijenjenom sastavu. Jose Mourinho nije mogao računati na nastupe ozlijeđenih Pepea i Coentraoa te Khedire koji odrađuje utakmicu suspenzije zbog crvenog kartona u prošlom kolu, a u početnom sastavu nije bio niti Di Maria koji se našao na klupi. Umjesto njih susret su započeli Callejon, Diarra, Varane i Arbeloa.

U prvih pola sata utakmice nije bilo mnogo zanimljivosti. Real je imao inicijativu no teško je dolazio do situacija u kojima je mogao ozbiljnije zaprijetiti vratima Racinga. U 36. minuti pokušao je Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca s 25 metara, no pucao je visoko iznad gola. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela pokušao je udarcem glavom i Callejon, ali taj pokušaj lako je uhvatio vratar domaćina Tono.

Prvi u drugom poluvremenu zaprijetili su domaćini. Serrano je u 47. minuti opasno pucao, no vratar Reala Iker Casillas odbio je njegov pokušaj u korner. Uslijedio je pritisak gostiju, a opasno je zaprijetio Di Maria koji je ušao u igru u drugom dijelu. Imao je Ronaldo drugu priliku iz slobodnog udarca u 70. minuti, no niti taj put nije bio uspješan.

Real je povećavao pritisak, a Mourinho je u igru sredinom drugog dijela uveo Higuaina i Kaku te krenuo u potpunu ofenzivu. Udarcem s ruba kaznenog prostora deset minuta prije kraja pokušao je Marcelo, no bio je neprecizan. Par minuta kasnije još je jednu priliku iz slobodnog udarca imao Ronaldo, no gađao je živi zid. Nastavili su Realovi igrači s pritiskom do posljednjeg sučevog zvižduka, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Atletico Madrid uvjerljivo je na domaćem terenu svladao Sporting rezultatom 4:0. Domaćini su od samog početka uspostavili dominaciju na terenu, tako da je vratar Sportinga Cuellar bio jedan od najzaposlenijih igrača na terenu. Obrana gostiju popustila je u 27. minuti kada je Atletico poveo autogolom Lore, a domaćini su nastavili nakon postignutog pogotka s ofenzivom do kraja poluvremena, no rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nogometaši Atletica nastavili su s dobrom igrom i do kraja susreta napunili mrežu Sportinga. Dominguez je pogodio za 2:0 u 68. minuti, a četiri minute kasnije treći pogodak za domaćine postigao je Falcao. Isti igrač je bio precizan i u 80. minuti kada je pogodio za konačnih 4:0.

Levante je slavio na gostovanju kod Raya Vallecana rezultatom 2:1. Gosti su poveli u desetoj minuti susreta zgoditkom Valda, a prednost je udvostručio Ballesteros nakon pola sata igre. Domaćini su smanjili zaostatak dvadeset minuta prije kraja susreta zgoditkom Tamuda, a u 76. minuti ostali su s igračem manje nakon što je isključen Botelho te nisu uspjeli izboriti bod.

Malaga je na domaćem terenu svladala Athletic Bilbao rezultatom 1:0. U prvom poluvremenu domaćini su bili bliže vodstvu, no mreže se nakon početnih 45 minuta ipak nisu tresle, a tri boda Malagi donio je Cazorla pogotkom u 61. minuti. Do kraja susreta pokušali su gosti izjednačiti preko Llorentea, no nisu imali uspjeha.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 11:50
    falcao samo potvrduje da zasluzuje bolji klub od atletica mada je to pokazao i prije,to je pravi napadac a ne ko oni real madridovi klaunovi
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 09:58
    Dinamo je toliko iznervirao Realovce da sad ne mogu više nikoga dobiti.
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 09:57
    zapravo je Dinamo kiksao s Realom u LP :)
  • ElKun1022.09.2011. u 09:35
    Falcaoo, gdje su oni koji su govorili da nije normalan zbog odlaska u Atletico. Pa tak trpa kao lud, ostat će tu par sezona (vrlo vjerojatno Atletico dogodine igra LP) i onda će otići u neki još veći klub.
    ElKun10
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 09:21
    Falcao je strašan, 5 golova u 2 utakmice. Šteta što nisu bili raspoloženi u prva 2 kola...