Valencia 2:2 Barcelona
Barcelona

Dva povratka Barce za bod na Mestalli

Maj Gašparac • četvrtak, 22.09.2011.

Valencia i Barcelona odigrali su 2:2 u najzanimljivijoj utakmici petog kola španjolskog nogometnog prvenstva. Valencia je odigrala izvrsno prvo poluvrijeme nakon kojega je i zasluženo vodila, a Barcelona je bod izborila zahvaljujući kvalitetnijoj izvedbi u drugom dijelu.

U derbiju kola Valencia je na domaćem terenu odigrala 2:2 s Barcelonom. Domaćini su poveli autogolom Abidala u 11. minuti, a rezultat je poravnao Pedro dvije minute kasnije. Valenciju je u vodstvo vratio Pablo Hernandez u 22. minuti, a za konačnih 2:2 pogodio je Cesc Fabregas petnaest minuta prije kraja utakmice.

Prvi su zaprijetili nogometaši Barcelone u šestoj minuti kada je pokušao Pedro, a njegov udarac zaustavio vratar domaćina Guaita. Valencia je došla do vodećeg pogotka pet minuta kasnije zahvaljujući autogolu Abidala, no prednost domaćina potrajala je tek dvije minute.

Vezane vijesti

U 13. minuti Messi je lijepo asistirao Pedru koji je postigao izjednačujući pogodak. No, rezultat nije dugo bio poravnat. Valenciju je u vodstvo vratio Pablo Hernandez u 22. minuti.

Valencia je nastavila s dobrom igrom, držala loptu u posjedu i pokušavala postići još jedan pogodak. Najbliže tomu bili su u 41. minuti. Tada je Mathieu prošao po lijevom boku i poslao idealnu loptu Soldadu, no on je promašio praznu mrežu s tek par metara udaljenosti.

U drugom poluvremenu Barcelona je preuzela inicijativu i pokušavala doći do pogotka, dok su domaćini pokušavali zaprijetiti preko brzih kontranapada. U 62. minuti pokušao je Villa, a njegov udarac zaustavio Guaita. Pet minuta kasnije vrlo opasno je zaprijetio Mascherano udarcem s 30 metara, ali njegov pokušaj odsjeo je na vratnici.

Pritisak gostiju se nastavio, a u 74. minuti Thiago je izvrsnim dodavanjem uposlio Messija koji je izbjegao zaleđe i našao se sam pred vratarom Valencije, no Guaita mu je uspio uzeti loptu. Barcelona je do izjednačujućeg zgoditka stigla dvije minute kasnije. Messi je tada asistirao Fabregasu koji je bez poteškoća poentirao za 2:2.

Barcelonini nogometaši nisu se zadovoljili neodlučenim rezultatom, a najbliže trećem pogotku bili su u 89. minuti. Tada je Messi još jednim izvrsnim dodavanjem pronašao Thiaga, no njegov udarac iz velike blizine zaustavio je Valencijin vratar.

Minutu kasnije Valencia je ostala s igračem manje jer je izravni crveni karton dobio Jordi Alba, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 21:03
    Oprosti ali mi ocito nismo gledali istu utakmicu ! Na mojoj je Alves igrao cisto krilo duboko u polovici Valencie a tek ga je u 2. poluvremenu Guardiola vratio na beka,dotad je Puyol igro u sredini,Abidal lijevo i Mascherano desno sto su danas i iz same Barcelone rekli da su fulali. Da malo vise... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 15:13
    Nije usa sa 3 4 3 u utakmicu, vec sa 4 u zadnjoj liniji. Problemi su nastajali zbog toga sta je Alves tu bio sam a Pedro na suprotnoj strani, pa je Valencija imala 2 vs 1(alves) u prvom poluvrimenu. Kad bi Mathieu otisao naprid cila obrana Barce se micala prema desnoj strani, i onda ispada da je to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 12:04
    i ja mislim da je bio samo prvi penal, ali tad bi rami vjerojatno dobio drugi zuti da je to svirano :/ i bilo bi gadno. da, jos jedan zanimljiv detalj, zasto je sudac tocno zavrsio utakmicu 30 sekundi ranije? ja sam ocekivao, nakon crvenog kartona albe, za kojeg sam saznao da ga je dobio jer je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 11:59
    Ne znam za prvi penal, ali drugi nije bio(ako mislite na onaj pred kraj). Drugi igrac je cisto uzeo loptu, a ono naguravanje s prvim nebi svirao ni Maric da mu Mamic rece.
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 11:55
    sudija je kirv sto je morinho remiziro niste valjda mislili da bi igraci i on mogli bit krivi lol