Nexe do nove pobjede

Marko Domljanović • nedjelja, 25.09.2011.

Nexe je i u trećem kolu Regionalne lige nastavio sa odličnim partijama. U novoj dramatičnoj završnici predaju je morao potpisati Izviđač i to na svom parketu u Ljubuškom. U ostalim susretima uspješni su bili naši treneri, a Lovćen je upisao novi poraz.

Naš drugi predstavnik u Regionalnoj ligi, našički Nexe, ostvario je novu vrijednu pobjedu - u Ljubuškom je pao Izviđač sa minimalnih 27:26. Prvo poluvrijeme obilovalo je golovima, ali domaćini, osim početnih 1:0 i 2:1, prednost nisu imali. S druge strane, Našičani nisu ispustili vodstvo nakon pogotka Etera za 3:2, a njihova prednost je varirala od jednog do tri pogotka. Na kraju na odmor Nexe nosi 18:16.

U drugom dijelu domaćini stižu do 20:20, ali Nexe odmah odgovara sa tri uzastopna gola. Sedam minuta prije kraja Izviđač stiže na samo pogodak zaostatka (24:23), ali odmah zatim pogađaju Mrđa i Obad. Dvije minute kasnije opet prednost Našičana iznosi samo jedan pogodak, ali opet se ukazuje Mrđa i postavlja 27:25. Nakon još jednog pogotka Zeljića, Izviđač u posljednju minutu ulazi sa posjedom lopte koju gube 20 sekundi prije kraja. Hrvatski predstavnik do kraja utakmice uspijeva zadržati koncentraciju i upisuje novu, vrlo vrijednu pobjedu.

Kod domaćina vrijedi prvo istaknuti vratara Burića koji je upisao fantastične 24 obrane. Njemu su se pridružili Grbavac sa šest i Zeljić sa pet golova, ali to nije bilo dovoljno za raspoložene Našičane. I njihov vratar Lelić imao je vrlo dobar nastup sa 14 obrana, a zanimljivo je da je samo Kević postigao četiri pogotka - niti jedan drugi igrač Nexea nije zabio više od tri.

Lovćen je na Cetinju danas upisao svoj drugi poraz u Regionalnoj ligi, a bodovi iz Cetinja odlaze Vardaru koji je bio bolji 24:29. Domaćini su dobro parirali Makedoncima u prvom dijelu i na predah otišli s golom viška, ali su u nastavku ipak pali. Vardar je nakon odmora zaigrao puno koncentriranije u napadu i u posljednjih deset minuta slomio otpor domaćina te na kraju zasluženo upisao pobjedu.

Najbolji kod Lovćena bili su Drašković sa šest pogodaka i vratar Simić koji je upisao 17 obrana. Kod gostiju su najefikasniji bili Simović i Sobol sa po sedam golova, a vrijedi istaknuti i Ristevskog sa 14 obrana.

Sutjeska još uvijek čeka na prvi bod u ovom natjecanju nakon što je večeras poražena od Bosne u Sarajevu. Utakmica je imala i svoj uvod jer su iz Bosne javili svojim protivnicima da im nisu osigurali smještaj i dvoranu za trening pa su Nikšićani na put morali na dan utakmice. Domaćini odlično otvaraju susret i odmah bježe na 3:0, ali Sutjeska to brzo sustiže pa do kraja poluvremena gledamo vrlo izjednačenu utakmicu. Ipak, Bosna je uspješnija nakon prve dionice i vodi 13:12.

Odmah na početku drugog dijela Bosna radi seriju 5:0, ali se gosti ne predaju i dolaze na 19:18. Na njihovu žalost, to je bilo sve. Bosna opet ubacuje u višu brzinu i mirno privodi utakmicu kraju - konačan rezultat bio je 30:24.

U momčadi Irfana Smajlagića najbolji je bio Međić sa šest pogodaka, dok je kod Sutjeske jednako uspješan bio Čizmović.

U posljednjoj utakmici dana Metalurg je kod kuće nadvisio Metaloplastiku sa 21:19.

• Obrisan korisnik26.09.2011. u 12:03
    točno šunjić je već morao biti u reprezentaciji jer je najbolji golman u našoj ligi
  • rider1125.09.2011. u 13:26
    oprostite što nisam u toku ali zar je pobjeda 3 boda? A Veliki Izbornik Goluža nek malo pogleda malog Šunjića jer je on reprezentativni materijal!!! Svima je to jasno samo njemu nije..
    rider11
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 12:33
    Bravo Našičani idemo na 1 mjesto
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 10:53
    nakon velike neizvjesnosti oko početka ove lige ove utakmice su donijele toliko pozitivnog za sport ovog regiona.samo da se nađe sponzor i svi će imati velike koristi a posebno gledatelji.