Crvena zvezda 20:24 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Borac uzeo bodove u Beogradu

Zvonka Keliš • četvrtak, 29.09.2011.

U posljednjoj utakmici trećeg kola Regionalne rukometne lige banjalučki je Borac stigao u goste beogradskoj Crvenoj zvezdi. Na Banjici su se gosti pokazali kao bolja momčad te su svladavši domaćina 24:20 uzeli nove bodove bodove u SEHA ligi.

Crvena zvezda – Borac 20:24 (11:11)

BEOGRAD - SC „Voždovac“ na Banjici; Gledatelja: 500
Suci: Mitrovski/Todorovski

Crvena zvezda: Ivanišević (9 obrana), Jeraj (3 obrane); Milošević 1, Pucelj 1, Pantelić, Nadoveza 2, Šćepanović 1, Pavić 4, Pušica, Ivančev, Jokić, Šljivančanin, Ćirić 2, Blečić 6, Anđelić 1, Sudžum 2
Trener: Igro Butulija

Borac: Ljubišić (15 obrana); Blažević, Sabljić 3, Panić 1, Tešić, Stojanović 1, Mikić 2, Haseljić, Šubara, Obradović 2, Karačić 7, Trivundža 5, Čelić, Đukić 3, Vranješ
Trener: Dragan Marković

U sklopu trećeg kola Regionalne rukometne lige Crvena zvezda je na Banjici ugostila momčad banjalučkog Borca i pretrpjela novi poraz u SEHA ligi. Naime, domaćinu se dogodila slična situacija kao i na gostovanju u Našicama gdje je nakon ravnopravnog prvog dijela potpuno pao u drugom i prepustio protivniku pobjedu.

Iako je momčad Ivana Karačića bolje krenula u susret te je povela 6:3, domaćin je to ubrzo izjednačio te je držao korak s gostujućom ekipom. U 24. minuti Borac ponovno odlazi na +3, no Crvena zvezda se ponovno uspijeva vratiti te se na odmor odlazi s izjednačenim rezultatom 11:11.

U nastavku je Zvezda uspjela držati korak još nekoliko minuta, no nakon 13:13 potpuno se raspala. Naime, Banjalučani serijom 5-0 odlaze na 18:13 i crveno-bijeli više se ne uspijevaju vratiti u meč. Iako su Pavić i Blečić uspjeli dovesti domaćina do 18:15, Ivan Karačić s četiri pogotka potpuno uništava Zvezdin posljednji tračak nade. Do kraja susreta Borac je sačuvao svoju prednost te uzeo nova dva boda u SEHA ligi.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Karačić sa sedam postignutih pogodaka. Ljubišić je, pak, na golu sakupio 15 obrana. Najbolji kod Zvezde bio je Blečić sa šest golova.

Nakon tri odigrana kola Borac je pretrpio tek jedan poraz, ali je slavio u dva susreta, dok je Crvenoj zvezdi ovo već drugi poraz u SEHA ligi.