Regionalna liga, 3. kolo, 23.09.2011, 18:00 h
RK Zagreb 35:29 Prešov
Prešov

Prva pobjeda Zagrebaša

Iz Kutije šibica: Damir Žbulj, Zvonka Keliš • petak, 23.09.2011.

U trećem kolu regionalne SEHA lige Croatia osiguranje Zagreb u Kutiji šibica ugostio je slovački Tatran Prešov. Ponovno Zagrebaši nisu u potpunosti ozbiljno shvatili protivnika. Samo 16:16 na poluvremenu, popravljeno je boljom igrom u nastavku utakmice te je na kraju CO Zagreb slavio u prvoj domaćoj utakmici SEHA lige. Bilo je na kraju 35:29.

CO Zagreb - Tatran Prešov 35:29 (16:16)

ZAGREB - Kutija šibica
Suci: Boris Šatordžija / Saša Pandžić

CO Zagreb: Šego (10 obrana), Ivić; Marić 6, Brozović, Stepančić, Kopljar 6, Matulić 1, Špiler 7, Gojun, Horvat 7, J. Valčić 3, Vukić 2, T. Valčić, Balić 2, Kaleb 1, Gal
Trener: Ivica Obrvan

Tatran Prešov: Bohač (9 obrana), Niroda; Marušak, Mažar 1, Kopčo, Hrstka, Urban 3, Krok, Krištopans 4, Radčenko 4, Kukrika 5, Tumidalsky 1, Čip 1, Guzy 1, Antl 9
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2; Tatran Prešov: 4/5
Isključenja: CO Zagreb: 6 min; Tatran Prešov: 8 min

Nakon osvojenog boda u Našicama CO Zagreb je u Kutiji šibica dočekao slovačkog predstavnika u regionalnoj ligi, Tatran iz Prešova. Trener Zagrebaša Ivica Obrvan u najavi ove utakmice izjavio je kako očekuje bolju igru svojih igrača, ali i prvu pobjedu.

Obrvan je na parket izveo Šegu, na vratima, kapetan Horvat i Vukić bili su na krilima, Marić na crti, dok su vanjsku liniju činili Balić, Špiler i Kopljar. Kod gostiju se u početnom sastavu našlo mjesta za bivšeg igrača CO Zagreba Michaela Kopču.

Susret su obje ekipe otvorile čvrstom i organiziranom igrom, a do šeste minute utakmice igralo se pogodak za pogodak. Golovima Balića držao je CO Zagreb priključak, a Marino Marić s crte je tek u četvrtoj minuti prvi put domaći sastav doveo u vodstvo. Horvat je s krila u sedmoj minuti Zagrebaše prvi put odveo na dva zgoditka prednosti, bilo je 5:3. Ali, uporni Slovaci, golom Antla s krila u desetoj minuti love priključak i dolaze na 7:6.

U narednim minutama Šego je 'proradio' na vratima domaćih, golom Kopljara u 12. minuti odlazi CO Zagreb na 9:6, da bi Špiler u 14 minuti prvi put prednost povećao na četiri pogotka viška, bilo je 10:6.

Priliku je tada na parketu, umjesto Balića, dobio i Josip Valčić, a slučajno ili ne, u narednim minutama gosti počinju ponovno loviti priključak. Krištopans i Radčenko s dva gola u nizu smanjuju na 11:9, Antl iz sedmerca u 19. minuti postavlja na 11:10, a isti igrač s krila, samo minutu kasnije, izjednačuje rezultat, prvi put nakon 3:3 u samom uvodu utakmice. Nakon kontre gostiju i pogotka Urbana za 11:12, trener domaćih Obrvan bio je u 20. minuti prisiljen pozvati minutu odmora.

Izjednačena utakmica nastavlja se i u posljednjih desetak minuta, Kopljar je u 22. minuti zaradio prvo isključenje na utakmici, a gosti koriste brojčanu prednost i golom Kukrike odlazi i u vodstvo 12:13.

Šest minuta prije isteka prvog dijela, odličnom reakcijom Horvata u obrani, Antl radi prekršaj u napadu, a kapetan Zagrebaša na suprotnoj strani terena sa svoje pozicije zabija za novo izjednačenje. Do kraja poluvremena izmjenjivale su se ekipe u vodstvu, a s istekom vremena Horvat realizira penal, za 16:16, kako se i odlazi na odmor.

Nastavak utakmice donio je malo ozbiljniju igru Zagrebaša, Vukić svojim drugim pogotkom, u 34. minuti, diže prednost na plus dva. No, Kopljar minutu kasnije radi prekršaj za isključenje, a Kukrika i Urban ponovno goste dovode do prednosti.

Nakon novog opuštanja uslijedio je novi 'ozbiljniji' period igre domaćih. Špiler s devet metara, Marić s crte i Horvat s krila u 16. minuti ponovno vraćaju osjetniju rezultatsku prednost na stranu CO Zagreb. Kapetanov peti gol bio je 27:23.

Dvadeset minuta igre u nastavku bilo je potrebno da se u napadu probudi i Kopljar. Njegova tri uzastopna gola održavaju prednost na plus tri, a Horvat svojim šestim pogotkom, uz kojeg je i Radčenko zaslužio isključenje, povisuje na 32:27.

U završnim minutama Zagrebaši su održali stečenu prednost, u strijelce su se upisali i Matulić, ali i mladi Ante Kaleb, a susret je na kraju završen s ugodnih plus šest, bilo je 35:29.

U redovima domaćih najbolji strijelci bili su Špiler i Horvat sa sedam postignutih golova, dok su Kopljar i Marić dodali po šest. Kod gostiju najbolji je bio Antl s devet postignutih golova.

• Obrisan korisnik24.09.2011. u 15:55
    dario je rekao istinu pa vi samo sebe obmanjujte, slažem se za valčiće, pogotovo za mlađeg a tu bi i nadodao kopljara, oni su kao najveći mladi talenti hrvatske a jedan ima 27 godina a drugi 26.
  • rider1124.09.2011. u 15:32
    otić će balić, a vi ćete pričat upravo ovo šta dario govori.... hrvatska košarka je propala, a rukomet je u putu prema provaliji...
    rider11
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 15:09
    Dario je ustao na lijevu nogu ocito :)
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 14:51
    nije sve tako sivo! :)
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 13:23
    Što se tiče nastupa naše reprezentacije u 2012 ne očekujem ništa ni na EP ni na Olimpijadi,ne možemo mi igrati bez obrane i "bez golmana",jer Alilović nije nikakav golman a nije puno bolji ni Šego,treba dati priliku Pešiću,Šunjiću i mladom Iviću koje Goluža ne zove!Balić mi izgleda zasićeno i... [više na forumu]