Vuković i Vori raspucani u pobjedama

Mario Glasnović • nedjelja, 25.09.2011.

U večernjim utakmicama subotnjeg programa Bundeslige odigrano je šest utakmica. Najzanimljiviji dvoboj bio je onaj između Gummersbacha i HSV-a u kojem su igrala čak petorica hrvatskih rukometaša. Izdvojio se Igor Vori koji je u pobjedi Hamburga postigao šest pogodaka, a raspucan je bio i Drago Vuković koji je u pobjedi Lübbeckea postigao čak devet golova.

HSV je pobijedio Gummersbach u gostima rezultatom 32:31. U hrvatskom obračunu sudjelovala su petorica naših rukometaša. Na domaćoj strani bili su Somić i Zrnić, a u gostujućim redovima igrali su Vori, Duvnjak i Lacković.

Drugu uzastopnu pobjedu Hamburg je upisao dobrom igrom u drugome poluvremenu. Prvih dvadesetak minuta utakmice bilo je izjednačeno, a onda je Gummersbach u samoj završnici prvoga dijela poveo s tri pogotka razlike. Domaći su golovima Schindlera i Puticsa poveli s 18:15 nakon čega se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice Lacković i Vori smanjuju na jedan pogodak razlike. HSV je ubacio u "brzinu više" i u 45. minuti poveli su pogotkom Pascala Hensa. Do posljednjih minuta utakmice igralo se dosta izjednačeno, ali na kraju je aktualni prvak ipak odnio bodove u Hamburg.

Najefikasniji strijelac u redovima gostiju bio je Torsten Jansen sa sedam golova. Treba istaknuti i našeg Igora Vorija koji je bio sjajan sa šest pogodaka. Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković postigli su po tri pogotka. U domaćim redovima Barna Putics se istaknuo s deset golova, a Zrnić je postigao dva pogotka.

Lübbecke je na hrvatskim krilima slavio protiv Göppingena. Drago Vuković bio je iznimno raspoložen u pobjedi svoje momčadi. Postigao je čak devet golova, a Lübbecke je slavio s 31:27. Na vratima domaćina bio je Nikola Blažičko, a u Göppingenu je nastup zabilježio i Dalibor Anušić.

U ostalim susretima izdvaja se pobjeda Flensburga nad Kelentrićevim Melsungenom. Flensburg je slavio s 28:25, a najbolji igrač bio je Holger Glandorf koji je postigao čak 11 golova. Pobjede su ostvarili i Balingen-Weilstetten koji je bio bolji od Hannovera, Lemgo je u gostima svladao Hüttenberg, a Großwallstadt je bio bolji od Bergischera.