Vodeni sportovi

Mornar bez popusta i prema domaćinu

Maja Giljanović • nedjelja, 25.09.2011.

Vaterpolisti Mornara Istanbul napuštaju sa stopostotnim učinkom nakon što su u posljednjoj, petoj utakmici prvog kvalifikacijskog turnira Euro Cupa pobijedili domaćina Enku 17:4.

Nakon što su jučerašnjom pobjedom protiv prošlogodišnjih finalista Kupa LEN - danas Euro Cupa - Panioniosa (8:7) osigurali prvo mjesto vaterpolisti Mornara ozbiljno su prionuli poslu i u posljednjem kolu protiv domaćina prvog kvalifikacijskog turnira u Istanbulu, momčadi Enke.

Peta pobjeda u petom nastupu ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje: nakon prve četvrtine rezultat je bio 6:2 za Splićane, na poluvremenu vodstvo su podebljali na 9:4, a u drugom poluvremenu zatvorili su sve prilaze svom golu. Bijač više nijednom nije morao po loptu u mrežu, a s druge strane vratar Enke je poklekao još po četiri puta i u trećoj i u četvrtoj četvrtini.

Prvi strijelac susreta bio je Mornarev juniorski prvak Europe Slavko Ćalić s četiri gola, triput se na semafor upisao Danijel Burić, dvaput su precizni bili Marin Ban i Josip Jerković, a strijelci po jednog gola bili su i Marino Čagalj, Srđan Antonijević, Jure Marelja, Ante Čorušić, Jere Marinić Kragić i Ivo Pivčević.

Protiv koga i gdje će se na drugom kvalifikacijskom turniru boriti za ulazak među 16 najboljih momčadi Euro Cupa Mornar će doznati na ždrijebu u ponedjeljak.