Sigurni Milan i uvjerljiva Barcelona

Branimir Markota • srijeda, 28.09.2011.

U drugom kolu skupine H Lige prvaka favoriti su opravdali očekivanja te su upisali sigurne pobjede. Milan je u drugom poluvremenu razoružao Viktoriju iz Plzena, dok je Barcelona protutnjala Minskom.

Skupina H

Milan – Viktoria Plzen 2:0
(Ibrahimović 53' (11 m), Cassano 66')

Nakon što je uzeo bod na gostovanju u Barceloni, Milan je u drugom kolu skupine H dočekao češku Viktoriju. Rossoneri su imali inicijativu u prvom dijelu, no nisu uspjeli probiti obrambeni bedem češkog prvaka, a kad bi to i uspjeli ispriječio bi se sjajni Marek Čech na vratima gostiju.

Milan je u drugom dijelu bio puno opasniji, a što je najvažnije i učinkovitiji. Gosti su prvi puta po loptu u svoju mrežu morali u 53. minuti nakon što je Ibrahimović uspješno realizirao kazneni udarac. Svoje vodstvo Milan je povećao u 66. minuti preko Cassana i rutinski ga održavao do kraja utakmice.

BATE Borisov – Barcelona 0:5
(Volodko 19' (ag), Pedro 22', Messi 38', 56', Villa 90')

Barcelona je rutinski odradila gostovanje u Bjelorusiji. Već su u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika. Domaćine je načeo njihov igrač Volodko u 19. minuti, a na pogrešku ga je natjerao Leo Messi. Tri minute kasnije Pedro Rodriguez glavom, na ubacivanje Davida Ville povisuje na 2:0, da bi odlično prvo poluvrijeme za Katalonce zaokružio Messi u 38. minuti.

Katalonci su u nastavku utakmice krenuli po četvrti pogodak, a to im se i ostvarilo u 56. minuti kada se Messi na asistenciju Danija Alvesa po drugi puta večeras upisao među strijelce. Nakon ovog pogotka uslijedila je stvaralačka pauza do 90. minute kada je konačnih 5:0 postavio David Villa.

• Obrisan korisnik29.09.2011. u 11:19
    sažeci: http://eurorivals.net/bate-borisov:barcelona-highlights-goals-video_20110928.html odmah ispod playera, video 2/15, SkySports 2 Ono dodavanje je strašno (@2:30)... "piece of art" kako su rekli kasnije...
  • Obrisan korisnik29.09.2011. u 09:32
    Tko je gledao Barcu morao je vidjeti pas Messija za Abidala kojeg je njime izbacio u 1-1 sa golmanom Bate,cista fantazija-sf. nekad jednostavno ne mogu povjerovat koje lopte on upucuje suigracima,to nisam vidio u svojih 30g pracenja nogometa od nikoga nikada... O golovima zaista vise nemam sta... [više na forumu]
  • The Phantom28.09.2011. u 23:16
    Messi se izjednačija sa Kubalom , oba imaju po 194 gola za Barcu. Respekt!