Vedran Filipović • srijeda, 28.09.2011.

U utakmicama skupine F domaćini su ostvarili pobjede. Arsenal je minimalno slavio protiv Olympiakosa dok je Marseille visoko porazio njemačku Borrusiju iz Dortmunda.

Skupina F

Arsenal - Olympiakos 2:1
(Oxlade-Chamberlain 8', Santos 20'/ Fuster 27')

Nakon remija u Dortmundu, tri boda protiv Grka predstavljala su imperativ Arseneu Wengeru čiji su igrači izvrsno počeli susret te poveli već nakon osam minuta. Obranu gostiju ispremiješao je mladi Alex Oxlade-Chamberlain i ljevicom matirao Costanza. Drugo gol došao je u 20. minuti, Rosicky je izbacio Santosa na lijevoj strani čiji ubačaj gostujuća obrana otklanja. No, lopte se opet dokopao Brazilac te poentirao za 2:0 Topnika.

Grci su smanjili u 27. minuti, Ibagaza je centrirao s lijeve strane točno na glavu natrčalog Fustera koji Arsenalovog vratara hvata na krivoj nozi te vraća nadu svojim suigračima. Usprkos šansama koje su Grci imali i više udaraca na gol, uključujući i prečku Torosidisa, rezultat na Emiratesu se nije mijenjao.

Arsenal sada ima četiri boda, a Olympiakos će morati potražiti svoje prve negdje drugdje.

Marseille - Borussia Dortmund 3:0
(Ayew 20', 69'(11 m), Remy 62')

Poveli su domaći u 20. minuti preko Ayewa kojemu nije bilo teško s lijeve strane matirati Weidenfellera. Na odmor se otišlo s 1:0 za Marseille koji je u nastavku povećao svoju prednost.

Hummels nije uspio iskontrolirati jednu napamet napucanu dugu loptu, Remy je se dokopao te rutinski udvostručio vodstvo. Konačnih 3:0 za domaće postavio je svojim drugim zgoditkom Ganac Ayew koji je bio miran s bijele točke. Naš reprezentativac Ivan Perišić ušao je u 63. minuti umjesto Kevina Grosskreutza.

Marseille se nalazi na čelu skupine F dok Kloppovim momcima ostaje jedan bod ostvaren u susretu s Arsenalom.

• Obrisan korisnik29.09.2011. u 12:29
    Kako je Borussia D propala ove sezone... očito još jedan klub u Njemačkoj koji je osvojio prvenstvo i sada može ponovno u prosjek.
  • Obrisan korisnik29.09.2011. u 12:13
    bas kao sto sam rekao ranije svaki prvak njemacke dogodine se raspane potpuno neobjasnjivo,kao da drugi tim igra
  • Obrisan korisnik29.09.2011. u 07:32