Liga prvaka - Skupina C, 1. kolo, 29.09.2011.
HSV Hamburg 32:20 St. Peterburg
St. Peterburg

"Petarda" Lackovića u pobjedi Hamburga

Mario Glasnović • četvrtak, 29.09.2011.

Rukometaši Hamburga u novu sezonu Lige prvaka krenuli su s pobjedom. Njemački prvak u Hamburg O2 Areni ugostio je rusku momčad St. Peterburga i pobijedio je s 32:20. U domaćoj momčadi istaknuo se naš Blaženko Lacković s pet golova.

Prvi dvoboj skupine C odigran je u Njemačkoj gdje je Hamburg kao domaćin ugostio momčad St. Peterburg i uvjerljivo je svladao te tako upisao svoju prvu pobjedu u Ligi prvaka.

Hamburg je od prve minute dobro krenuo u utakmicu. Prvih desetak minuta imali su prednost od jedan ili dva pogotka razlike, no Rusi su se dobro držali sve do 20. minute. U tome periodu naši rukometaši su se upisivali u strijelce, a posebno je aktivan bio Lacković.

Od 20. minute HSV bježi na +4, Hans Lindberg pogodio je za 11:7, a do kraja poluvremena razlika se nije mijenjala. Nijemci su na odmor otišli pogotkom Bertranda Gillea, bilo je 14:10 za momčad iz Hamburga.

U prvih deset minuta nastavka HSV je "stisnuo" gas i bježi na +6 (20:14). Posljednjih 20 minuta gosti nisu izdržali i doživjeli su potpuni raspad. Na kraju su Nijemci slavili s visokih 12 golova razlike. Konačan rezultat bio je 32:20 za momčad HSV-a.

Blaženko Lacković postigao je pet pogodaka za svoju momčad. Domagoj Duvnjak upisao je dva pogotka, a Igor Vori je postigao jedan gol za Hamburg. Najefikasniji u redovima domaćih bio je Matthias Flohr sa šest pogodaka. U momčadi St. Peterburga najbolji je bio Eldar Nasyrov s četiri pogotka.

Sljedeću utakmicu Hamburg igra u gostima kod rumunjske Constante, a St. Peterburg dočekuje Metalurg našeg Line Červara.