Andrić sjajan u pobjedi Galatasaraya

Ivor Krapac, Mario Glasnović • petak, 30.09.2011.

Lukša Andrić odigrao je odličnu utakmicu u pobjedi svog Galatasaraya nad grčkim PAOK-om. Turci su sa 77:64 bili bolji od PAOK-a čime su osigurali polufinalni ogled na kvalifikacijskom turniru za Euroligu.

Galatasaray je pobjedom na PAOK-om prošao u polufinale kvalifikacijskog turnira za Euroligu koji se igra u Vilniusu. Grci su slavili rezultatom 77:64, a u pobjedi se istaknuo naš Lukša Andrić koji je postigao 15 koševa.

Turski predstavnik je na poluvremenu imao prednost od dva poena razlike (34:32), a presudne su bile posljednje dvije četvrtine u kojima PAOK nije mogao parirati Galatasarayu. Konačan rezultat bio je 77:64 za momčad Galatasaraya.

U pobjedničkim redovima osim našeg Andrića raspoložen je bio i Jamon-Alfred Lucas s 21 postignutim košem, a treba istaknuti i učinak Endera Arslana koji je postigao 14 koševa.

Turci su ovom pobjedom prošli u polufinale gdje ih čeka Asvel, koji je u drugoj utakmici drugog dana turnira u francuskom dvoboju s 80:72 bio jači od Gravelinesa. Pobjednike je s 25 poena predvodio Phillip Goss, dok su za Gravelines najviše zabili Albicy, Edwards i bivši član Zadra Juby Johnson, svi po 13 poena.

U subotu su na rasporedu obje polufinalne utakmice. Cibona i Lietuvos Rytas igrat će u 16, a Galatasaray i Asvel u 19 sati po našem vremenu.