United slomio Norwich, City potopio Roverse

Borna Rupnik • subota, 01.10.2011.

Nakon gradskog okršaja Evertona i Liverpoola igralo se još pet utakmica Premiershipa. Klubovi iz Manchestera upisali su pobjede i ostali zajedno na vrhu poretka...

Norwich City pametno se i čvrsto postavio na Old Traffordu i otežao život aktualnom prvaku Engleske, no Manchester United naposljetku je ispunio svoj cilj i upisao nova tri boda na svoj konto. 0:0 na semaforu je stajalo sve do 68. minute - premda su u međuvremenu gosti mogli i šokirati domaćina preko Pilkingtona. Tada je Anderson okončao "glavomet" Uniteda poslije Giggsovog udarca iz kuta i pospremio loptu u mrežu.

Uspjeli su gosti i poslije primljenog gola unijeti malo nervoze u redove Crvenih vragova, no pogodak Welbecka u 87. minuti, nakon akcije s Parkom, uklonio je sve dileme.

Manchester City bio je dvostruko učinkovitiji na gostovanju kod Blackburna, premda je također na odmor otišao bez pogodaka. Mrežu domaćina načeo je Johnson u 57. minuti, ubrzo se nadovezao i Balotelli, a posao su dovršili Nasri i Savić. Nasri je u igru ušao u 28. minuti umjesto Aguera, koji je ozlijeđen morao napustiti teren. Dio navijača Blackburna ostao je poslije utakmice na stadionu tražiti smjenu trenera Stevea Keana.

Pobjedom na gostovanju osladio se i Newcastle. Mrežu Wolverhamptona zatresli su Ba i Gutierrez u prvom poluvremenu, a Fletcher je u samoj završnici susreta tek ublažio poraz. Aston Villa je na svom terenu nadjačala Wigan rezultatom 2:0, zahvaljujući Agbonlahoru u 36. i Bentu u 62. minuti.

Jedini subotnji remi potpisali su Sunderland i West Bromwich Albion. Utakmica nije mogla početi bolje po goste, koji su u četvrtoj i petoj minuti poveli s dva gola prednosti preko Morrisona i Longa. Međutim, u razdoblju od 24. do 27. minute ekspresno je uzvratio Sunderland, a junaci su postali Bendtner i Elmohamady, na Bendtnerov ubačaj.

• Obrisan korisnik02.10.2011. u 00:24
    Koliko taj mančester ima sreće u tekmi koju su trebali izgubiti oni dobijaju 2-0 a nisu pokazali apsolutno ništa,već sada su prvaci protiv čarki i sreće se ne može čestitam
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 19:26