Premiership, 7. kolo, 02.10.2011, 14:30 h
Bolton 1:5 Chelsea
Chelsea

Chelsea protutnjao kroz Bolton

Ante Zovko • nedjelja, 02.10.2011.

Bolton će na reprezentativnu stanku otići s posljednjeg mjesta Premier lige. U sedmom kolu Chelsea je bio nemilosrdan i nanio domaćinu šesti uzastopni poraz, 5:1.

Frank Lampard u drugoj je utakmici u nizu dobio povjerenje Andrea Villas-Boasa i iskoristio ga maksimalno postigavši tri pogotka. Daniel Sturridge pak dobio je prostora umjesto suspendiranog Fernanda Torresa i zabio preostala dva gola. Ivan Klasnić nije nastupio za Bolton zbog suspenzije.

"Natjecanje" nije trajalo ni pola sata na Reebok Stadiumu. Noćna mora za Bolton počela je već u drugoj minuti. Chelsea, koji se već dotad nametnuo, izvodi korner, a Sturridge, koji je prošle sezone bio na posudbi naš u Boltonu, ostaje nečuvan i glavom zabija za vodstvo.

Igrala se uglavnom jednosmjerna utakmica. Chelsea je kombinirao i na kraju u 16. minuti fantastično iskombinirao akciju za drugi pogodak. Ramires u središtu Boltonove polovice stvara višak odigravši petom dodavanje za Matu, Španjolac gura Sturridgeu na desnoj strani šesnaesterca, a ubačaj dolazi do Lamparda u sredini. Njegov zadatak je bio praktički najlakši i s lakoćom ga je obavio.

Bolton je igrao bez ozlijeđenog vratara Jussija Jääskeläinena, a njegova zamjena Martin Bogdan u svojem petom nastupu u Premier ligi, "zaslužan" je za katastrofu koja će uskoro uslijediti po domaćina.

Pričuvni vratar u 26. minuti skrivio je treći pogodak. Sturridge se pokušavao izboriti za udarac na desnom krilu, na kraju je pucao iz desnog kuta šesnaesterca i pogodio u Bogdanov bliži kut. Iako je lopta odskočila ispred Mađara, u svakom je slučaju bila itetako obranjiva.

Da taj propust nije slučajnost, postalo je jasno samo minutu kasnije. David Luiz neometan je pretrčao pedesetak metara s loptom i opalio s dvadesetak metara od gola. Bogdan ne uspijeva iskontrolirati loptu, ona se odbija ispred njega, a Lampard koristi poklon za svoj drugi, Chelseajev četvrti pogodak.

Utihnula je atmosfera na Reeboku, kao da su se svi već pomirili s novim porazom. Navijači su ipak dobili malo razloga za sreću početkom nastavka. Martin Petrov izveo je slobodan udarac, a Boyata bježi svojem čuvaru i smanjuje rezultat.

Međutim, to nije poremetilo odnos snaga na terenu. Kao da je postojao samo Chelsea čiji su igrači "vezli" nove akcije, a domaći uglavnom samo promatrali. U 59. minuti Lampard postiže hat-trick. On i Drogba odigrali su dupli pas, Drogba još jednom vraća veznjaku, a on preciznim udarcem odapinje loptu u dalji kut nemoćnog Bogdana.

Kad je sve već bilo riješeno, da ne razočara navijače u potpunosti, ohrabrio se i Bolton pa je Branislav Ivanović morao "čistiti" s gol-linije u 82., a Eagles u 87. minuti upućuje snažan udarac koji je Čech skrenuo u stativu.

• Obrisan korisnik02.10.2011. u 23:18
    Samo neka tako nastave Villas-Boas je napokon našao pravi ključ dobar i atraktivan nogomet Go Blues
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 20:57
    Dobro, golman je loš,ali zato chelsea napokon okrunjava svoju igru golovima,samo to im još fali,da su malo efikasniji. jer to im se obilo o glavu protiv manua i valencie.
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 19:30