Mišo Gulić • subota, 01.10.2011.

Napoli je usred Milana "razvalio" Inter te još više produbio krizu koja trese talijanskog velikana, a Roma je na Olimpicu svladala Atalantu te tako prekinula gostujući niz od tri pobjede.

Roma - Atalanta 3:1 (2:0)

Prvi susret petog kola talijanske Serie A odigrali su Roma i Atalanta u Rimu, a kraj su s uzdignutim rukama dočekali domaći nogometaši, došavši tako do druge pobjede.

Vezane vijesti

Atalanta je u Rim stigla nakon tri uzastopne pobjede, ali na kraju je morala priznati primat puno uglednijem domaćinu. Domaći su od početka dominirali susretom, a na prvi pogodak čekalo se do 20. minute kada je De Rossi uposlio Krkića koji se othrvao zagrljaju Bellinija te loptu smjestio u mrežu za vodstvo od 1:0.

U 31. minuti, nakon nabačaja iz kuta, najbolje se snašao Osvaldo te povisio domaću prednost na 2:0. Golu je prethodio sjajan pokušaj Krkića, a lopta se odbila u korner iz kojeg je zgoditak i postignut.

Odmah na otvaranju drugog dijela, u 48. minuti, Denis je nadskočio Heinzea i postigao svoj četvrti prvenstveni gol za smanjenje rezultata na 2:1. Treći zgoditak se dogodio nakon sjajne akcije u kojoj su Simplicio i Pjanić iz igre izbacili cijelu obranu gostiju, da bi prvospomenuti sve zapečatio golom za konačnih 3:1.

Inter - Napoli 0:3 (0:1)

Iako se činilo da je šok terapija urodila plodom, nakon pobjede Intera u Moskvi, pokazalo se kako je to bio tek kratkotrajan bljesak. Sve slabosti ovogodišnjeg sastava Claudia Ranierija, u potpunosti je razotkrio Walter Mazzarri koji je s Napolijem domaćima nanio jedan od najbolnijih poraza unazad nekoliko godina.

Prvu pravu prigodu kreirali su domaći preko Forlana, ali siguran je bio De Sanctis. Pokušavali domaći u još nekoliko navrata, ali za nešto više nije bilo prisebnosti. Ključan trenutak susreta zbio se u 41. minuti susreta kada Obi dobiva drugi žuti, ali to nije bio kraj nevoljama Intera, jer je sudac taj prekršaj "vidio" unutar kaznenog prostora. Loš pokušaj Hamšika s bijele točke je obranio Cesar, ali na odbijenu loptu je najbolje reagirao Campagnaro i bez puno muke goste doveo u vodstvo.

Nastavak susreta su ponovno bolje otvorili domaći, ali su ponovno i primili zgoditak, nakon što je Mascara dobro uposlio Maggia, koji dobrim udarcem udvostručuje gostujuću prednost.

Za konačnih 3:0 zabio je Hamšik u 75. minuti susreta, nakon loše reakcije Maicona, a do kraja su domaći mogli biti i sretni s "tek" 0:3, jer gosti su ubacili u brzinu niže te mirno dočekali kraj.

• soecc03.10.2011. u 09:48
    Bez obzira ko za koga navija, ovo je stvarno bilo smiješno suđenje. Napoli je trenutno sigurno u boljoj formi i ima bolju momčad, ali ovakvi pokloni im stvarno ne trebaju. Evo šta vam je naveo Zoky. Na 0:09 prvi žuti za Obija - nije mi jasno kako možeš uopće izvući faul ovdje, a kamoli pokazat žuti... [više na forumu]
    soecc
  • randy marsh02.10.2011. u 17:23
    e vala i red je na Scudetto uzme neko van "povlašćene" trojke!
    randy marsh
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 16:15
    slab je inter :P
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 14:07
    smiješno mi je više čitat nakon svakog poraza, bilo čijeg, suci ovo, suci ono...i gluposti kao inter samo za zelenim stolom može do naslova....istina je da je ova momčad istrošena, puno toga se osvojilo, nitko ne može ovim momcima poreć da su šampioni, ali vrijeme ih gazi, nažalost, makar je rano... [više na forumu]
  • LeBronWade02.10.2011. u 09:11
    "Odmah na otvaranju drugog dijela, u 48. minuti, Osvaldo je nadskočio Heinzea i postigao svoj četvrti prvenstveni gol za smanjenje rezultata na 2:1." Huh?? Kaj nije Osvaldo u Romi?