Juventus
Juventus 2:0 Milan
Milan

Branimir Markota • nedjelja, 02.10.2011.

U večerašnjem derbiju petog kola elitnog razreda talijanskog nogometa, Juventus je golovima Marchisija u završnici pobijedio aktualnog prvaka Milana 2:0 te pokazao da se ove sezone od njega mogu očekivati velike stvari.

Prepuna torinska ljepotica konačno je dočekala dugo iščekivanu utakmicu. Juventus, koji zadnjih pet godina nije igrao značajnu ulogu u vrhu talijanskog nogometa, trebao je večerašnjom utakmicom potvrditi da je na putu povratka na mjesto gdje mu povijest i nalaže, dok je aktualni prvak htio pobjedom uhvatiti priključak s gornjim dijelom tablice.

Iako u prvom dijelu nije bilo golova, utakmica je bila u visokom tempu. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, no treba priznati da je Stara dama bila dominantnija, no bolju i agresivniju igru nije uspjela okruniti golom iako su imali nekoliko dobrih prilika.

Posebno su se isticali Marchisio i Vučinić koji su bili stalna opasnost po Milanov gol i davali su ton Bianconerima. Kako je Allegri postavio čvrsti bedem na čelu s Nestom, Juventusu su ostali pokušaji iz daljine, no njih je uspješno zaustavljao sigurni Abbiati, a i kad je on bio nemoćan ispriječio bi se okvir gola. Milan je u par navrata pokušao preko Ibrahimovića i Cassana, no Juventusova obrana bila je na visini zadatka.

Vučinić je bio autor dvije najbolje prilike u prvom dijelu. Prvo je u 33. minuti lijepo primio loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo svog protivnika, no njegov udarac zaustavlja Abbiati. Najbolja prilika stigla je u 36. minuti kada je Vučinić lijepim udarcem iz mjesta pogodio prečku.

Drugi dio započeo je sjajnom prilikom za Juventus. Pirlo je lijepo prošao po lijevoj strani, centrirao, no Bonuccijev udarac čudesnom reakcijom skida Abbiati. Milan je uzvratio u 52. minuti, no udarac Bonnere iz izgledne prilike Buffon odbija u korner.

Uslijedilo je dvadesetak minuta stvaralačke pauze. Treneri su posegnuli za osvježenjima s klupe i igra se malo razvodnila. Na prvu veliku priliku čekali smo do 80. minute kada je raspoloženi Vučinić pucao s dvadesetak metara, no njegova lopta otišla je tik pored lijeve Abbiatijeve vratnice. Ova prilika bila je uvod u Juventusov uragan u posljednjim minutama utakmice.

Sjajnu akciju odigrali su Juventusovi igrači u 87. minuti. Kao na malom nogometu brzom akcijom su izigrali Milanovu obranu, a šlag na tortu stavio je Marchisio za zasluženo vodstvo od 1:0. Odmah nakon primljenog gola Milan je ostao i s igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je Kevin – Prince Boateng. Tu je bio kraj svih Milanovih nadanja.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Juventus je udvostručio vodstvo. Marchisio je udarcem s dvadesetak metara uhvatio Abbiatija na spavanju i postavio konačnih 2:0. Juventus se pobjedom vratio na vrh s dobrom zalihom ispred milanskih klubova.

• Obrisan korisnik03.10.2011. u 19:51
    juve zasluzeno pobijedio, a berlusconi treba shvatit da mora pljunut neku paru jer ne mozes igrat bez veznog reda ozbiljan nogomet
  • Obrisan korisnik03.10.2011. u 13:59
    majstore lukacrni pogledaj malo bolje pa ces vidjet pa je gol regularan jer je ispred te dvojice juveovih bio thiago silva i da je gol regularan i da je kojim slucajem neko od njih diro loptu nebi bilo zaleda....malo bolje pogledaj i onda komentiraj....FORZA JUVE!!!
  • Obrisan korisnik03.10.2011. u 11:47
    Pirlo je najbolji transfer ovog ljeta. Veliki kiks Milana šta ga se rješia.Gleda sam samo od 60. minute, ali činilo mi se tipična talijanska utakmica. 85. minuta skoro nikakve igre i onda 10 minuta vrhunskih. Drugi gol ide na dušu Abbiatiju, ali je neregularan jer su 2 igrača Juvea ispred njega u... [više na forumu]
  • randy marsh03.10.2011. u 10:39
    Conte novi Lippi :)
    randy marsh
  • Obrisan korisnik03.10.2011. u 09:52
    vezni red Juventusa je razbio Milanove starce, tu je bio ključ pobjede, iako je ona kasno stigla...