Primera División, 7. kolo, 02.10.2011, 20:00 h
Sporting Gijón 0:1 Barcelona
Barcelona

Barcelona minimalno protiv Sportinga

Mario Glasnović • nedjelja, 02.10.2011.

Barcelona je nakon petarde u Ligi prvaka pobijedila i u Gijonu. Katalonci su slavili s minimalnih 1:0 što je bilo dovoljno za preuzimanje liderske pozicije u Primeri. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Blaugranu bio je Adriano.

Barcelona je u Gijonu rutinski svladala momčad Sportinga u čijim je redovima naš Mate Bilić odigrao posljednjih desetak minuta. Katalonci su ovom pobjedom zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice koju je nekoliko sati držao Levante.

Guardiola je zbog izostanaka nekoliko igrača malo "pretumbao" postavu svoje momčadi. Od prve minute uz Xavija u veznom redu su zaigrali Busquets i Thiago Alcantara, a napad Barcelone bio je standardni, igrali su Villa - Messi - Pedro. Sporting je uz čvrstu obranu svoje nade temeljio na ofenzivcima Barralu i Cuevasu.

Od prve minute momčad Pepea Guardiole pokazala je razliku u kvaliteti, iako je Barcelona igrala bez Inieste i Fabregasa. Prvu priliku za Blaugranu imao je David Villa u desetoj minuti, no Barcelona je povela dvije minute kasnije.

Kapetan gostiju Xavi snažno je šutirao s dvadesetak metara, lopta je pogodila stativu, a na odbijenu loptu naišao je Brazilac Adriano koji lijevom nogom šalje loptu u mrežu. Bio je to prvi pogodak 27-godišnjeg braniča ove sezone.

Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prilika za goste, no mreže se nisu tresle. Barcelona je svojom standardom pass igrom imala loptu i više od 75% vremena prema službenim statističkim podacima.

I u nastavku je Barcelona dominirala i imala posjed lopte. Najveća opasnost za momčad Sportinga dolazila je od Lea Messija i Davida Ville, no mreže se nisu tresle. Guardiola je u nastavku ubacio Piquea, Keitu i Maxwella.

Mate Bilić u igru je ušao u 79. minuti umjesto Casesa. U svom prvom dodiru s loptom povremeni hrvatski reprezentativac izborio je slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, ali Sporting nije iskoristio priliku iz prekida.

U samoj završnici susreta Messi je imao dvije izgledne prilike, no Argentinac večeras nije bio raspoložen. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Nakon reprezentativnih obveza Barcelona će u sljedećem kolu ugostiti Racing, a Mate Bilić i Sporting će u goste Rakitićevoj Sevilli.

• ivan9005.10.2011. u 14:50
    nemoj se ti meni objašnjavat, svakako ću biti protiv tebe jer me antinogomet filozofija, koju ti podržavaš, apsolutno ne zanima... i neće se prebacivati na red capret jer je to uvijek zanimljiva utakmica sa puno lijepih poteza... ;)
    ivan90
  • Obrisan korisnik04.10.2011. u 18:18
    Naravno to je suština, druga je stvar što neko ima mišljenje da Barca igra dosadno,jednolično i nedinamično. Ja se s tim ne slažem iako sam fan Reala nije mi problem priznati da Barca igra najbolji,najučinkovitiji i najubojitiji nogomet danas. Kad pobjedite drugu najbolju ekipu svijeta 3-1 i to u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.10.2011. u 15:47
    United neće mijenjat svoju filozofiju samo da bi pobijedili Barcu, mene nit nervira nit veseli, a ako im to može pomoć da budu bolji zašto ne?
  • Obrisan korisnik04.10.2011. u 09:04
    kako barca ima srece...strasno...nisu ovo trebali pobjediti....jao njima ove sezone
  • Obrisan korisnik04.10.2011. u 07:12
    Mislim da većina onih koji ovde pišu kako Barcelona igra tobože "jednolično i nedinamično" zapravo sere "ko Martin po diviziji". Naime, utakmice koje Barcelona odrađuje u ovoj fazi,kad još uvijek ima mjesta kalkulacijama i kad te utakmice zapravo nisu odlučujuće,istina zna odigrat tipično na... [više na forumu]