Primera División, 7. kolo, 02.10.2011, 22:00 h
Espanyol
Espanyol 0:4 Real Madrid
Real Madrid

Mario Glasnović • ponedjeljak, 03.10.2011.

Posljednja utakmica sedmog kola španjolskog prvenstva igrala se u Barceloni. Real je s visokih 4:0 pobijedio Espanyol, a junak večeri bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain koji je postigao tri pogotka za goste iz Madrida.

Mourinho je u standardnu postavu uvrstio Kaku i Gonzala Higuaina, stoperski par bili su Sergio Ramos i Raul Albiol, a od prve minute zaigrao je i Lassana Diarra. Trener domaćih Mauricio Pochettino nadao se nastavku uspješnog niza pred domaćim navijačima, no publika na stadionu Cornella El Prat u Barceloni nije se veselila nakon nedjeljnog susreta.

Real je dobro krenuo u utakmicu. Nakon samo dvije minute Cristiano Ronaldo snažnim je udarcem pogodio stativu. Espanyol uzvraća preko Sergia Garcije i Romarica nešto kasnije, no mreža se nije tresla.

Kraljevski klub poveo je u 17. minuti. Kaka je pokrenuo napad gostiju, lopta je došla do Cristiana Ronalda, a Portugalac je uposlio Gonzala Higuaina koji nepogrešivo pogađa za vodstvo Reala. Nakon pogotka obje momčadi su se malo primirile, a onda smo u posljednjih 15-ak minuta prvoga poluvremena vidjeli nekoliko dobrih prilika. Seriju pokušaja otvorio je Lassana Diarra u 33. minuti. Samo minutu kasnije prijete domaći, Thievy se našao u dobroj prilici nakon greške Ramosa, ali nije se najbolje snašao.

Marcelo je u 35. minuti šutirao s dvadesetak metara, no udarac Realovog Brazilca sigurno je "ukrotio" vratar Alvarez. Već u sljedećem napadu Espanyol prijeti opet preko Thievya, ali Iker Casillas sjajno je reagirao i poslao loptu u korner.

U samoj završnici domaći su zaprijetili preko Garcije i Marqueza, no rezultat se nije mijenjao. Na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Početak drugog poluvremena obilježile su prilike Romarica za Espanyol i Cristiana Ronalda za Real. Madridski klub udvostručio je svoje vodstvo u 66. minuti sjajnim pogotkom Higuaina. Alvaro Arbeloa okomitom loptom pronašao je Argentinca, a on snažnim udarcem pogađa golmanov desni kut.

Vladimir Weiss u 72. minuti imao je dobru priliku za smanjenje rezultata, no udarac slovačkog reprezentativnog veznjaka prošao je za nekoliko centimetara pored vrata Ikera Casillasa. U 82. minuti Callejon, koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije, povisio je na 0:3 nakon nesebične asistencije Cristiana Ronalda.

"Točku na i" Realove uspješne večeri postavio je sjajno raspoloženi Gonzalo Higuain koji je u 89. minuti utakmice postavio konačnih 0:4 i time upisao svoj hat-trick. U sljedećem kolu Real dočekuje Betis, a Espanyol ide u goste kod Rayo Vallecana.

• Obrisan korisnik03.10.2011. u 15:11
    Aj pliz nemojte i vi početi stavljati ovakve naslove članaka. Glava me zaboli kad na drugim portalima pročitam "Werder zbog Dinama otkazuje prijateljsku sa Hajdukom", a onda u članku piše Dynamo Kiev ili "Ronaldo šokirao svijet: ostavljam se nogometa!", a misli se na pravog... [više na forumu]
  • Yakov03.10.2011. u 14:33
    Higuaina stavljam u kategoriju klasičnih špica kao što je npr. Ibrahimović, a ti si nabrojao drukčije tipove igrača. Onakve golove može zabiti samo svjetska klasa. Nadam se da će ovako nastavit.