Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:0 Lyon
Lyon

Josip Tolić • nedjelja, 02.10.2011.

U posljednjoj utakmici devetog kola francuskog nogometnog prvenstva, u izravnom dvoboju prvoplasiranog i drugoplasiranog kluba, PSG-a i Lyona, Parižani su s 2:0 svladali rivale i samostalno zasjeli na vrh Ligue 1.

Čini se da se u Paris Saint Germainu ove sezone sprema nešto veliko. Nova ulagačka snaga u klub, rezultat koje su brojna pojačanja, donijela su na Park prinčeva vrlo dobre rezultate. U nedjeljnom dvoboju s Olympique Lyonnaisom ekipa Antoinea Kombuaréa zabila je dva pogotka u posljednjih pola sata dvoboja i odnijela sva tri boda u derbiju kola.

Nakon prvog dijela, u kojem su mreže mirovale, vodeći gol Parižana stigao je u 64. minuti. Najskuplje pojačanje u povijesti francuske lige, Argentinac Javier Pastore, izveo je solo-akciju i snažnim udarcem u bliži kut matirao vratara Lyona Huga Llorisa udarcem na kojeg je Olympiqueov čuvar mreže ipak trebao bolje reagirati.

Vezane vijesti

Gostujuća napadačka igla Bafetimbi Gomis imao je potom priliku vratiti stvari na početak, no njegov udarac glavom iz vrlo dobre pozicije nije pogodio okvir Siriguovih vrata. U posljednjim trenucima utakmice pobjedu PSG-a zapečatio je Cristophe Jallet koja je mogla biti i uvjerljivija da je domaćinima u prvom poluvremenu suđen jedanaesterac.

PSG se ovom pobjedom odvojio od pratnje sa 17 bodova, Lyona, Montpelliera i Toulousea, te s 20 bodova predvodi kolonu u Le Championnatu.