Slavlje Valencije, preokret Malage

Nikola Vlahović • subota, 01.10.2011.

Subotnji dio sedmog kola Primere završen je pobjedom Valencije i Malage. Šišmiši su došli do minimalne pobjede protiv Granade, dok je Getafe odigrao hrabru utakmicu na gostovanju protiv Malage, ali je na kraju ostao bez bodova...

Nakon uzbuđenja u Ligi prvaka, Valencia je u sedmom kolu španjolskog nogometnog prvenstva na svom terenu dočekala Granadu. Šišmiši su agresivno krenuli u utakmicu te su odmah na početku susreta došli do prednosti zahvaljujući lijepom pogotku mladog Canalesa.

Naime, veznjak je primio loptu na dvadesetak metara od gola Granade, okrenuo se i majstorskim udarcem je poslao u lijevi kut gostujućeg gola. To se dogodilo u četvrtoj minuti, a do kraja utakmice rezultat se nije više mijenjao. Međutim, Valencia je prema golu Granade uputila čak 21 udarac, od čega ih je 11 išlo u okvir gola.

Malaga, koja je u prošlom kolu odigrala utakmicu bez pobjednika protiv Zaragoze, na svom je terenu ugostila Getafe. U prvih 45 minuta gledatelji na stadionu La Rosaleda nisu vidjeli previše uzbuđenja. Međutim, Malaga je bila bolja i imala je inicijativu. Mogli su domaćini doći do gola u 19. minuti, ali je udarac Joaquina zatresao vanjski dio mreže. Najbolja prilika u prvom poluvremenu za Malagu ukazala se na kraju prvog poluvremena. Nakon ubačaja s lijeve strane dobro je glavom tukao Julio Baptista, ali je vratar Getafea bio na pravom mjestu.

Iako je Malaga dominirala, gosti su došli do prednosti u 55. minuti. Pedro Leon lijepim je udarcem iz daljine iznenadio vratara Caballera i tako rastužio domaće navijače. Malaga je poravnala rezultat u 64. minuti, a svoj prvijenac u dresu Malage zabio je Ruud van Nistelrooy. Nizozemac se dobro snašao u gužvi ispred gola Getafea te je glavom matirao gostujućeg čuvara mreže. Taj rezultat na semaforu stajao je do 74. minute, a onda je Getafe došao i do drugog gola. Nakon ubačaja s desne strane dobro je skočio Miku i zabio za 2:1. Domaći igrači oštro su prosvjedovali kod suca te su pokazivali da je Miku gol zabio rukom, međutim, sudac nije uvažio njihove primjedbe.

I dok je Miku slavio svoj pogodak, njegov suigrač Medhi Lacen nešto je raspravljao sa sucem, a onda mu je Alfonso Alvarez Izquierdo pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. U tom je trenutku vladala prava pomutnja u redovima Getafea. Dok su jedni slavili pogodak, drugi su prosvjedovali zbog isključenja. S igračem više Malaga je krenula po izjednačenje i do njega je došla u 87. minuti. Ponovno je bila velika gužva ispred gostujućeg gola, a lopta se s(p)retno odbila do Maresce koji pogađa za 2:2. U sudačkoj nadoknadi stadion La Rosaleda je "eksplodirao". Naime, Baptista je sjajno reagirao na asistenciju Rondona te je škaricama zabio pobjednički pogodak.

• Obrisan korisnik02.10.2011. u 16:10
    Haha pa prošle god su se poigravali s njima s igracem manje :D Real je prejak za njih tjee :D
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 11:42
    gledao utakmicu malaga-getafe zadnjih 20 min.. i stvarno me jako pozitivno iznenadila...dokazali su zašto je nogomet lijepa i ubudljiva igra..svaka čast ne baš tako velikim klubovima:))
  • ElKun1002.10.2011. u 11:27
    Teško će Real večeras kod Espanyola, bit će to tvrda utakmica..