Llorente obilježio baskijski derbi

Mario Glasnović • nedjelja, 02.10.2011.

U poslijepodnevnim utakmicama španjolskog nogometnog prvenstva odigrana su tri susreta. Athletic Bilbao je u San Sebastianu slavio u velikom baskijskom derbiju, Betis je upisao i drugi uzastopni poraz, a Atletico i Sevilla odigrali su susret bez pogodaka.

Stadion Anoeta u San Sebastianu bio je mjesto dvoboja dvije baskijske momčadi. Sto dvadeset i sedmi baskijski derbi kroz povijest je donio nekoliko zanimljivih utakmica, a uzbuđenja ni ovaj put nije izostalo. Vidjeli smo tri pogotka, a prvo ime susreta bio je Fernando Llorente koji je s dva pogotka donio pobjedu gostima iz Bilbaa.

Athletic Bilbao poveo je u 34. minuti utakmice. Desnu stranu probio je Oscar de Marcos i ubacio je u kazneni prostor gdje se našao Fernando Llorente. Baskijski napadač sjajno je primio loptu i mirno je desnom nogom šalje pored vratara Brava. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću gostiju iz Bilbaa, a u nastavku smo vidjeli još dva pogotka.

Izjednačujući pogodak Real Sociedada bio nevjerojatan. Stoper domaće momčadi Inigo Martinez s više od polovice terena opalio je prema vratima Athletica i postigao rijetko viđen pogodak. Real Sociedad izjednačio je u 61. minuti, a nakon devet minuta Athletic je opet došao u vodstvo.

Fernando Llorente opet je pokazao svoje sjajne golgeterske sposobnosti. Španjolski reprezentativni napadač odličnom reakcijom na ubačaj Amorebiete postiže svoj treći prvenstveni gol i donosi Athleticu važna tri boda.

Betis je kao lider španjolskog prvenstva neočekivano izgubio pred domaćim navijačima. Drugi uzastopni poraz nanijela im je momčad Levantea koja je s minimalnih 0:1 odnijela sva tri boda iz Seville.

Pogodak vrijedan pobjede i čelnog mjesta na prvenstvenoj ljestvici (barem na nekoliko sati) postigao je Juanlu u 33. minuti. Iako je Betis većinu utakmice imao posjed lopte i inicijativu, uz brojne prilike, obrana Levantea izdržala je sve nalete.

Derbi kola igrao se na Vicente Calderonu. Snage su odmjerile momčadi madridskog Atletica i Seville. Utakmica je završila bez golova, a naš Ivan Rakitić od prve minute igrao je za svoju momčad. Raketa je imala dvije dobre prilike, no nije bilo preciznosti u završnici. U 79. minuti zamijenio ga je Jose Campana.