Zaragoza uzela bod Villarrealu

Josip Piršljin • subota, 01.10.2011.

U prve tri utakmice sedmog kola španjolske Primere nije bilo pobjednika. Villarreal je na svom terenu remizirao sa Zaragozom, Racing je odigrao 1:1 s Rayom, dok je Mallorca s dva jedanaesterca izvukla neriješeno kod Osasune.

Žuta podmornica nastavlja sa slabim predstavama ove sezone. Nakon šest utakmica i dalje imaju samo jednu pobjedu, a večeras na svom El Madrigalu nisu uspjeli svladati momčad Zaragoze premda su kroz većinu utakmice imali inicijativu.

Villarreal je odmah od početka nametnuo svoj tempo igre, ali u prvih pola sata utakmice nisu uspijevali pronaći put do mreže gostujućeg vratara Roberta Jimeneza. Prvi su poveli igrači Zaragoze preko Luisa Garcije u 34. minuti, a nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena Villarreal ipak uspijeva izjednačiti rezultat.

Maurizio Lanzaro je u kaznenom prostoru srušio Matea Musacchia, a iz jedanaesterca je poentirao Giuseppe Rossi. Ipak, novi šok za domaće igrače i navijače priredio je Pablo Barrera koji u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zabija za novo vodstvo Zaragoze nakon brzog kontranapada. Villarreal je nastavio s pritiskom, a do novog gola došli su tek u 84. minuti kada je na konačnih 2:2 izjednačio Hernan Perez.

Osasuna je na svom travnjaku bila blizu pobjede protiv susjeda na tablici Mallorce. Iako su gosti poveli, Osasuna je preokrenula rezultat, no Mallorca u završnici susreta ipak dolazi do boda.

Mallorca je bila bolji suparnik u ovom susretu u prvom dijelu, a do vodećeg pogotka došli su u 34. minuti. Nakon prekršaja Miguela Flana nad Tomerom Hemedom u vlastitom šesnaestercu, sudac je pokazao na bijelu točku, a igrač nad kojim je i napravljen prekršaj je izveo kazneni udarac i realizirao ga.

Ipak, Osasuna je izjednačila u zadnjoj minuti prvog dijela, a pogodak za 1:1 bio je djelo Raula Garcije koji je glavom pogodio nakon ubačaja iz kornera Alvara Cejuda. U 59. minuti domaći dolaze do preokreta, a pogodak je postignut na gotovo identičan način kao posljednji. Cejudo je nabacio iz kornera, a Raul Garcia glavom poentirao. U 79. minuti Mallorci je dosuđen novi jedanaesterac kojeg je ponovno realizirao Hemed i gosti su došli do 2:2.

Racing iz Santandera i Rayo Vallecano iz Madrida podijelili su bodove u međusobnom susretu. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka rezultat je glasio 1:1, a za pobjedom mogu žaliti i jedni i drugi. Rayo je ovim remijem došao do 14. pozicije, a Racing je sada 17. momčad Primere.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i već u prvih dvadesetak minuta imali su nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka. Boljom igrom do početne prednosti došli su u 20. minuti kada je na lijepu asistenciju Josea Marije Moville s desne strane iskosa mrežu domaćih pogodio Raul Tamudo. U nastavku susreta Racing je došao do izjednačenja, za 1:1 gol je postigao Adrian, a do isteka 90. minute više nije bilo promjene rezultata.