Klose donio pobjedu Laziju

Vedran Filipović • nedjelja, 02.10.2011.

Nakon što su Roma i Napoli ostvarili pobjede u subotu, nedjeljni program Serie A donio je domaće pobjede Palermu, Parmi i Udineseu, gostujuće Laziju i Cagliariju, te jedan remi gdje su mreže mirovale.

Prvi su u nedjelju na teren kročili igrači Novare i Catanije koji su u vrijeme ručka gledateljima podarili šest golova, po tri u svakoj mreži. Poveli su gosti u 14. minuti, mrežu Ujkanija zatresao je Nicola Legrottaglie, do odmora se rezultat nije mijenjao, a onda je uslijedio "vatromet" golova. Nakon samo četiri minute u nastavku izjednačio je Rigoni s bijele točke, ali Cataniji novu prednost daje Lodi u 56. Drugo poravnanje na susretu donosi Morimoto, a stadion Silvio Paola proključao je kada je Jeda pet minuta prije kraja zatresao mrežu Andujara te doveo Novaru na prag osvajanja tri boda. Ipak, goste spašava Gomez u sudačkoj nadoknadi.

Parma je na svom Ennio Tardiniju lako svladala Genou uz dva pogotka Sebastiana Giovinca. Prvi je stigao u 29. minuti na asistenciju Floccarija, a drugi tri minute prije kraja poluvremena iz najstrože kazne. Treći pogodak zabio je Morrone nakon pet minuta nastavka, a Palacio je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:1 s bijele točke. Žuto-bijelima je ovo druga ovosezonska pobjeda u Serie A dok je Alberto Malesani sa svojim izabranicima doživio drugi poraz.

Udinese je bio siguran te rutinski svladao Bolognu pred domaćim navijačima. Pola sata trebalo je crno-bijelima da otključaju gostujuću bravu nakon što udarci Isle i Di Natalea nisu pronašli cilj. U 30. minuti ipak 1:0, nišanske sprave namjestio je Benatia i doveo Zebre u prednost. Pred kraj poluvremena, legenda Friulija Di Natale je pogodio vratnicu. Tinjale su nade Bolonjeza do 72. minute kada je spomenuti napadač bio precizan iz dosuđenog jedanaesterca. Domaći su uputili 19 udaraca, bili bolji protivnik i Francesco Guidolin ne mora plakati za Inlerom i Sanchezom.

Domaću pobjedu ostvario je Palermo protiv Siene, u 19. minuti precizan je bio Migliaccio kojeg je poslužio Miccoli, ali kola su krenula nizbrdo u 55. minuti kada je dva žuta kartona skupio lijevi bočni domaćina Federico Balzaretti. Imali su gosti prilike za poravnanje, no Gonzales i Brienza nisu bili precizni. I kad su svi očekivali posljednji sučev zvižduk, Andrea Romeu dosudio je najstrožu kaznu za domaćine te isključio Rossettinija. Abel Hernandez je bio neumoljiv i tri boda su ostala na Renzo Barberi.

Cagliari je s 2:0 nadvisio Lecce kojemu je to četvrti prvenstveni poraz. Domaćine je načeo Ribeiro u 10. minuti, a u 40. je isti igrač asistirao Biondiniju koji postavlja konačan rezultat i donosi klubu sa Sardinije treće ovosezonsko slavlje.

Napeto je bilo u Firenzi gdje su domaće Viole poražene od rimskog Lazija s 2:1. Krenulo je odlično za navijače na Artemio Franchiju, u osmoj minuti Alessio Cerci doveo je momčad Siniše Mihajlovića u vodstvo. No, točno 20 minuta nakon Klose asistira Hernanesu za 1:1. Unatoč prilikama s obje strane, mreže se nisu tresle do 83. minute. Sculli je ubacio, a Miroslav Klose glavom sproveo loptu u mrežu i donio preokret nebesko-plavima.

Cesena i Chievo odigrali su susret bez pogodaka, a najbolju priliku imali su domaćini u 61. minuti, no nisu iskoristili kazneni udarac.