Metalurg Skoplje 26:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe uzeo bod Červarovom Metalurgu

Ivana Strahija • utorak, 04.10.2011.

Momčad Kasima Kamenice u Skopju je uzela bod ekipi Metalurga,koju vodi priznati stručnjak Lino Červar. Metalurg i Nexe odigrali su četvrto kolo Regionalne lige, po isteku 60 minuta bilo je 26:26.

METALURG - NEXE 26:26 (16:16)

SEHA liga, 4.kolo

Skopje, ŠD Avtokomanda, gledatelja 700
Suci: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (obojica Srbija)
Delegat: Dragan Načevski (Skopje, Makedonija)

Vezane vijesti

METALURG: Stanić (9 obrana), Rakčević 6, Levov, Dimovski 2, Marković 9, Georgijevski 3, Manaskov, Mirkulovski 3, Markovski, N. Mojsovski, Stoilov, Angelov (1 obrana), Batinović, Stojčevski, Jonovski, Alušovski 3
Trener: Lino Červar

NEXE: P.Lelić (4 obrane), Kozina 1, Mataija, Eter 2, F. Lelić 8, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Varvodić, Kedžo, Markotić 5, Slišković 2, Pivac, Obad 3, Kević 4, Velić, Šunjić (7 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Metalurg 2/2 (Marković 2), Nexe 3/4 (Lelić 3)
ISKLJUČENJA: Metalurg 8 minuta (Marković, Stoilov, Batinović, Mirkulovski), Nexe 10 minuta (Mrđenović 2+2, Slišković, Varvodić, Kević)

Potpuno spremni na sve što ih očekuje, Našičani su u Skopje krenuli puni nade da će nastaviti s nizom dobrih rezultata koji ih prate u Regionalnoj ligi. Do sad su igrači Kasima Kamenice naime 'skinuli skalp' Crvenoj zvezdi i Izviđaču na gostovanjima te su na domaćem parketu u Našicama po prvi puta u svojoj povijesti uzeli bod hrvatskom prvaku.

Ako je netko mogao te rezultate svesti na sreću, ovaj posljednji, remi u Skopju, to nije bio. Momčad Metalurga, puna reprezentativaca iz više zemalja, predvođena slavnim Linom Červarom igra naime Ligu prvaka, do koje je došla kroz kvalifikacije, no najvažnije od svega, već je u prvom kolu upisala pobjedu, ostavivši Koper na 28:23.

Našičani su na skopskom parketu poveli, Lelić je izveo brzu i preciznu kontru, a zatim domaći rukometaši okreću rezultat pogocima Markovića i Mirkulovskog. Domaćini se drže u prednosti od jednog gola, no svako je malo egal, a nije skopsku ekipu omelo ni isključenje Markovića na 5:4, zabili su i s igračem manje i ostali u prednosti.

Metalurg od sredine prvog poluvremena, i drugog isključenja Mrđenovića, ipak uspijeva doći do +3 (11:8). To kao da je dalo Našičanima dodatni polet, pa uprežu sve snage kako bi na poluvrijeme otišli sa što boljim rezultatom. Zaradili su treći sedmerac na Keviću i realizirali ga, a iz kontranapada je za 16:16, desetak sekundi pred kraj poluvremena, pogodio Obad.

U drugo poluvrijeme Našičani kreću s pogotkom Lelića za 16:17, te sad skopski rukometaši moraju ganjati rezultat. Okreću domaćini na 19:18, no Nexe se i opet odlično drži u igri, zahvaljujući i par dobrih obrana Perice Lelića, koji je na golu odmijenio Šunjića (sedam obrana).

U posljednjih desetak minuta utakmice Metalurg ulazi s +2 (24:22), nakon što je šut Lelića sa sedam metara obranio Stanić. Činilo se da neće Našičani uspjeti, tim više što je isključen Kević u 56. minuti, no brojčano se stanje izjednačuje par sekundi kasnije te u završnicu obje ekipe ulaze s igračem manje.

Za 26:25 pogodio je Eter, zatim je obrana Nexea blokirala napad Metalurga, a Lelić pogodio za 26:26. S minutu i 10 sekundi preostalih na semaforu Červar zove time-out, no u napadu poslije odmora suci Metalurgu sude probijanje. Time-out zove i Kamenica, s manje od 30 sekundi do kraja, Nexe ne uspijeva zabiti za pobjedu, ali kući u Našice nosi veliki bod.

• nexe804.10.2011. u 21:20
    treba napomenuti da je markotiću poništen gol sa devet metara na kraju utakmice zbog prijestupa