Tatran uvjerljiv, poraz Bosne

Marko Domljanović • utorak, 04.10.2011.

Osim odličnih nastupa naših predstavnika i utakmice Vardar - Sutjeska, odigrane su još dvije utakmice četvrtog kola Regionalne lige. U utakmici koja je odigrana u sjeni tragične pogibije vratara domaćih Františeka Boháča, Tatran se lako obračunao sa Izviđačem, a igrači Irfana Smajlagića doživjeli su poraz kod Metaloplastike.

Rukometaši Tatrana i Izviđača na parket su izašli jučer, a domaća je momčad do pobjede došla bez velikih problema. Gosti iz Ljubuškog priključak su držali samo prvih dvadesetak minuta do rezultata 10:9, a tada domaćini kreću u seriju od 6:2 kojom zaključuju prvo poluvrijeme. Tatran je utakmicu prelomio na samom početku nastavka odjurivši na 23:14 i tu je priči bio kraj. Izviđač više nije imao snage zaprijetiti i domaćini potpuno zasluženo upisuju pobjedu od 39:30.

Najučinkovitiji igrač na utakmici bio je domaći Antl sa čak 12 pogodaka, a on je dobru podršku imao u Kristopansu i Kroku koji su zabili po sedam. Kod gostiju su Džeba i Malinović zabili po šest golova, a vrijedi spomenuti i vratara Tolića sa 14 obrana.

Metaloplastika je na domaćem terenu upisala novu pobjedu protiv Bosne. Srpski predstavnik bolje ulazi u utakmicu i održava prednost tijekom cijelog prvog poluvremena, a na odmor se odlazi s rezultatom 12:10. U drugo poluvrijeme igrači Irfana Smajlagića ulaze dosta bolje, a rezultat toga je njihovo vodstvo od 16:15. Međutim, to je od gostiju bilo sve - odmah nakon vodstva slijede njihova dva isključenja koja Metaloplastika znalački koristi i prelazi u vodstvo koje Bosna više nije mogla stići. Završilo je 25:22 za domaću momčad.

U redovima domaćina najviše se istaknuo Mitrović koji je zabio šest golova, dok se kod gostiju istim učinkom iskazao Vražalić.

Lovćen i Crvena zvezda igraju u Cetinju sutra s početkom u 18 sati.