Međimurje 1:0 Radnik Legea
Radnik Legea

Zasluženo slavlje Međimurja

Iz Čakovca:Dino Brumec • subota, 08.10.2011.

U derbiju začelja susreli su se Međimurje i sesvetski Radnik. Obje momčadi doživjele su visoke poraze u prošlom kolu i osvajanje tri boda nametnulo se kao imperativ i jednima i drugima. Na kraju je pobjedu zasluženo ostvarila domaća momčad, a gostima ostaje nada da će bodove skupiti negdje drugdje.

Međimurje – Radnik 1:0 (0:0)

SRC Mladost, Čakovec
Gledatelja: 200
Suci: Slaven Florjančić (Jurjevac), Robert Batorek (Osijek), Dario Ratković (Valpovo)

Strijelci: 1:0 Marčinković (68.)

Međimurje: Božak– Levačić, Marčinković (od 90. Novko), Međumurac, Bukal (od 59. Puclin), Begović, Garba (od 89. Kovačić), Dodlek, Zore, Zeba, Petak

Trener: Hrvoje Goričanec

Radnik: Karatović – Gorupec, Čalušić (od 47. Jurjević), Mrzljak, Cerovec, Polovanec (od 52. Miškić), Bešlić (od 69. Kulašević), Babić, Mihaljević, Franjić, Ljubičić

Trener: Dinko Jeličić

Iako su obje momčadi u prvih nekoliko minuta ušle sa željom za nadigravanjem, igra je ubrzo zamrla. I jednima i drugima nedostajao je završni pas i nismo vidjeli mnogo prilika u prvih dvadesetak minuta. U 21. minuti Zore je u zadnji tren spriječio napad Mihaljevića i time spasio vrata Međimurja. Zore ove jeseni pokazuje odlične partije iz kola u kolo i dokazuje da je Međimurje s njegovim dovođenjem obavilo odličan posao.

Međimurje je sredinom poluvremena počelo preuzimati laganu inicijativu, a Radnik je prijetio kontrama. Gorupec se u 31. minuti dobro probija u sredinu i dodaje u šesnaesterac domaćina, ali loptu kupi domaći vratar Božak. U to vrijeme igrači su se počeli buditi i stvarati šanse. U 37. minuti Franjić odlično prolazi po desnoj strani, ubacuje u šesnaesterac domaćina, ali nitko ne uspijeva zahvatiti loptu.

U sljedećem napadu Međimurja Marčinković se, nakon dodavanja Begovića, našao u odličnoj šansi, ali pucao je pored gola. Samo dvije minute kasnije Dodlek ima sličnu šansu za domaćine, ali mreža gostiju ostaje netaknuta. Na drugoj strani, u 42. minuti Polovanec nakon kornera puca glavom, lopta se odbija od jednog igrača Međimurja i odlazi malo pored gola. To je značilo da se u svlačionice otišlo s rezultatom 0:0.

Drugo je poluvrijeme otvorilo Međimurje šansom Marčinkovića, ali on se spetljao u ključnom trenutku i promašio je loptu. U 55. minuti najbolja šansa za Radnik u dotadašnjem dijelu utakmice. Obrana Međimurja je ispala, a Franjić je imao čistu šansu kada je s vrha šesnaesterca dobro pucao, ali Božak je fantastičnom obranom izbacio loptu u korner.

U 62. minuti ekipa Međimurja imala je slobodni udarac po sredini gola s udaljenosti od 18 metara. Begović je potegao, ali lopta je završila u živom zidu. Tri minute kasnije Mihaljević je odlično uposlio Babića koji se sjurio prema golu, ali u posljednjem trenutku vodstvo gostiju spriječio je odlični Zore. U 68. minuti Marčinković je pokušao ubaciti s desne strane, ali lopta mu je prešla preko noge i prebacila vratara Radnika Karatovića za 1:0 domaćina.

Nakon gola, Međimurje je imalo još nekoliko dobrih pokušaja. No, kako je utakmica odmicala prema kraju, domaćini su se zadovoljili minimalnim vodstvom i mirno priveli utakmicu kraju. Najveću šansu za izjednačenje Radnik je propustio kada je Miškić ubacio opasnu loptu u šesnaesterac, ali nije bilo nikoga da je pospremi u mrežu.

Ovom pobjedom je čakovečka momčad "pobjegla" sa začelja tablice koje je sad prepušteno upravo ekipi Radnika. Međimurje u sljedećem kolu ide u goste HAŠK-u, dok Radnik dočekuje Imotski. Obje ekipe moraju tražiti tri boda za bijeg s dna ljestvice.

Pomoćni trener Međimurja Hrvoje Goričanec danas je dobio ulogu glavnog jer je Miljenko Dovečer na bolovanju. Zadovoljan je igrom i svojom momčadi. "Želio bih pohvaliti karakter svoje ekipe. Poštovali su ono što smo se dogovarali tijekom cijelog tjedna. Uvjeren sam da će ovo biti prekretnica i da će nas ova utakmica gurnuti prema sredini tablice. Za nas je ova pozicija bila ponižavajuća i svima nam je bila motiv da počnemo bilježiti mnogo bolje rezultate."

Trener gostiju Dinko Jeličić svjestan je slabosti svoje ekipe: "Jedan sretan i spretan pogodak domaćina presudio je utakmicu, dok smo mi zakazali u realizaciji. Još jednom se dokazalo da je iskustvo presudilo i nismo se uspjeli vratiti u utakmicu na pravi način."

Jurica Marčinković, strijelac odlučujućeg pogotka, rekao je: "Posrećilo mi se, lopta je ušla u gol i sretan sam što nam je to donijelo pobjedu nakon dugo vremena."