Hrvatski dragovoljac 2:1 Gorica
Gorica

Velika pobjeda Dragovoljaca

Sa ŠNC "Stjepan Spajić":Damir Žbulj • nedjelja, 09.10.2011.

Hrvatski dragovoljac ostvario je i treću pobjedu u posljednje četiri utakmice. U osmom kolu Druge HNL u Sigetu je gostovala Gorica, a domaćin je nakon 1:1 na poluvremenu, pogotkom u nastavku utakmice, uspio susret prelomiti na svoju stranu.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - HNK GORICA 2:1 (1:1)

Druga HNL, osmo kolo

Zagreb, Siget; ŠNC "Stjepan Spajić", gledatelja: 800

Suci: Vedran Mamić (Split), Hrvoje Boban (Split), Jakov Gabela (Split)

Strijelci: Švarić (8'), Celčić (52') / Pek (42.)

Hrvatski dragovoljac: Čović - Špehar, Husinec, Gregov, Kostanjski (Pajvot 80'), Čordaš (Jajčinović 69'), Rašić, Sokić, Celčić, Šimić (Zlatar 46'), Švarić
Trener: Zdenko Glumac

Gorica: Koprić - Gegić (Tomić 75'), Sabljak, Božić, Bajto (Menzil 64), Škorić, Čunčić, Jankulica (Crnov 55'), Mihalj, Pek, Konopek
Trener: Sreten Ćuk

Katastrofalan start u sezonu ipak je iza igrača i uprave Hrvatskog dragovoljca. Nakon neprepoznatljive igre i loših rezultata, s dolaskom trećeg ovosezonskog trenera Zdenka Glumca stvari su ipak sjele na svoje mjesto. Bolja, borbena i angažiranija igra svih igrača za posljedicu ima dobre rezultate u posljednja četiri kola.

Gorica je u prošlom kolu na svom terenu slavila protiv Dugopolja, u dvoboj protiv Dragovoljca ušli su kao lagani favoriti, ali do bodova u Sigetu ipak nisu uspjeli doći. Gorici je pobjeda iz prošlog kola ostala tako jedina u posljednjih šest utakmica.

Crni su na odličan način otvorili susret protiv Gorice, blaga početna inicijativa okrunjena je pogotkom već u osmoj minuti utakmice. Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Švarić, loptu je poslao lijevom nogom uz samo vratnicu, za minimalno vodstvo domaćih na samom početku dvoboja.

Ipak, gosti se bude, te su u ostatku prvog poluvremena s nekoliko odličnih pokušaja trebali stići do pogotka. Čović, koji je ponovno, kapetanski, odigrao odličnu utakmicu, spašavao je svoju ekipu. U jednom navratu Dragovoljci su loptu izbijali s gol crte, dok ih jednom spasila i vratnica.

Gorica je ipak stigla do izjednačujućeg pogotka prije isteka prvih 45 minuta. Najbolji igrač gostiju Tomislav Pek probio se po desnoj strani, izašao je sam ispred Čovića, koji nije mogao zaustaviti njegov udarac. Neodlučenim rezultatom odlazi se na odmor.

Na samom početku nastavka Pek je ponovno opasan, ali lopta odlazi malo pored okvira domaćeg gola. Dragovoljci su brzom igrom preko bokova pokušavali iznenaditi goste, a u tome su uspjeli u 52. minuti, kada je Celčić odlično prošao po lijevoj strani, uputio oštar centaršut prema petercu, a lopta, uz malenu pomoć nekog od obrane Goričana, mijenja smjer dovoljno da prevari Koprića i završi u mreži.

Veliku prigodu za novo izjednačenje gosti su propustili samo nekoliko minuta kasnije. Konopek je neometan, samo s nekoliko metara udaljenosti od gol linije, ubačaj s desne strane uspio poslati preko vratnice Čovića. Ostatak poluvremena protekao je u pokušajima Gorice da stignu do izjednačenja te u opasnim prijetnjama Dragovoljaca iz kontre i polukontre, no, do novog pogotka se ipak nije stiglo.

Gorica je najbliže izjednačenju bila u 89. minuti, ali Čović je fantastičnom obranom spasio svoju ekipu. Udarac s ruba kaznenog prostora prošao je kroz šumu igrača, vratar domaćih u posljednji trenutak ugledao je loptu te ju fenomenalnom paradom spriječio da završi u mreži. U nastavku te akcije opasno je bilo pred vratima Crnih, ali na kraju je lopta završila samo u korneru za Goričane.

Niti u sudačkoj nadoknadi pogodak nismo vidjeli pa su igrači Zdenka Glumca s uzdignutim rukama napustili travnjak. U idućem kolu Gorica će u vrućem derbiju kola na svom terenu ugostiti Pomorac iz Kostrene, dok će Dragovoljci put Slavonskog broda gdje ih očekuje susret s Marsonijom 1909.