Rudeš ponizio Solin

Josip Tolić • nedjelja, 09.10.2011.

Utakmice osmog kola Druge HNL odigrale su se i u Imotskom i Solinu. Imoćani su s 1:0 svladali Vinogradar i došli na treće mjesto ljestvice, a Rudeš je Solinu održao pravu lekciju iz nogometa utrpavši mu čak sedam komada u mrežu.

Imotski i dalje bilježi pobjede na domaćem terenu. U osmom kolu i trećoj utakmici na Gospinom docu pognutih je glava otišla momčad Vinogradara zahvaljujući pogotku Miroslava Krištića u 28. minuti, što je bio jedini gol na dvoboju. Bila je to tvrda utakmica sa šest žutih kartona u kojoj je Imotski ipak odnio sve bodove. Vinogradar je ovim porazom prekinuo seriju od dvije uzastopne pobjede i sada drži deseto mjesto na ljestvici.

Mnogo efikasnije bilo je u Solinu gdje je domaćin odmjerio snage s Rudešom. No, bila je to potpuno jednosmjerna utakmica u kojoj su Zagrepčani bili mnogo nadmoćniji. Golijadu je otvorio Petković u 19. minuti, a samo dvije minute potom Mario Ćubel prvi se put upisao u strijelce i najavio svoj veliki dan. U 32. iz jedanaesterca je za treći gol Rudeša precizan bio Gudelj, dok se na odmor s visokih 0:4 otišlo zahvaljujući drugom pogotku Petkovića u 37. minuti.

Nastavak je počeo još jednim golom Ćubela, da bi isti igrač kompletirao hat-trick u 58. minuti. Potpuni potop Solinjana i "završni čavao u lijesu" zabio je Marko Lozo 19 minuta prije kraja. Iznenađujući je to poraz Solina koji je nakon tri uzastopna slavlja teško poražen i pao je na peto mjesto, a Rudeš je ovom golijadom došao do sedme pozicije.