Montpellieru pobjeda, Metalurgu bod

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 10.10.2011.

U jednom od najiščekivanijih susreta drugog kola rukometne lige prvaka rukometaši Montpelliera zahvaljujući tek jednom pogotku proslavili su pobjedu na gostovanju kod Kiela. Červarov Metalurg u St. Petersburgu uhvatio je tek bod...

Grupa C

St. Petersburg - Metalurg

Vezane vijesti

Momčad Line Červara i u drugom je kolu nastavila sa skupljanjem bodova. Za razliku od prvog kola u kojem je svladan Cimos Koper, u drugom je makedonska momčad, na prvom europskom gostovanju ove sezone, stigla do polovičnog uspjeha. Rukometaši Metalurga prvu dionicu dvoboja u St. Petersburgu dobili su s pogotkom razlike, no susret je na kraju završio, s ne pretjerano efikasnih, 25:25. Damir Batinović dva se puta upisivao u listu strijelaca.

Domaći sastav slabo je, gotovo neprepoznatljivo, ušao u utakmicu što su Červarovi rukometaši bez problema uspjeli iskoristiti u svoju korist. Nakon uvodnih 0:2, u idućim minutama St. Petersburg je morao hvatati zaostatak od četiri pogotka. U tim su trenucima domaći rukometaši djelovali zbunjeno i nisu pronalazili rješenja za protivničke napade. Nakon 22. minute igra ruskog predstavnika polako se počela stabilizirati. U 26. minuti rezultat je bio 8:8, a tek je nešto više pogodaka palo u nastavku. Od 25 domaćih pogodaka njih devet postigao je Shindin.

Červarov kadar priliku za pobjedu propustio je sredinom drugog dijela. Na ulasku u posljednjih 15 minuta Metalurg je poveo s uvjerljivih 21:17. U trenucima kada su mnogi pomišljali kako je pitanje pobjednika riješeno, domaćin je ušao u 5-0 seriju, a nedugo zatim i prvi puta poveo. Marković, inače najbolji šuter Makedonaca sa sedam pogodaka, propustio je tada realizirati sedmerac, a uspješan sa sedam metara nije bio niti Georgievski par trenutaka kasnije. U samoj završnici, u pokušaju da spriječi kontranapad St. Petersburga za pobjedu Marković je zaradio i crveni karton.

Grupa D

THW Kiel - Montpellier

Jedan od nedjeljnih dvoboja koji je i prije svog početka privukao najviše pozornosti, onaj je između njemačkog i francuskog sastava u Skupini D. Sastav Montpelliera nakon dva odigrana kola drži stopostotan učinak, iako je utakmica protiv Kiela bila sve samo ne laka i jednostavna. Domaćin je prvo poluvrijeme zaključio u plusu od četiri pogotka, u prilog mu je išla i protivnička neuvjerljivost s linije sedam metara (0/3), no nastavak je donio drugačiji scenarij.

Najvažniji elementi francuskog preokreta bili su pokretljiva obrambena linija predvođena slovenskim vratarom Primožom Prostom koji je protivnicima dopustio tek devet pogodaka u drugih pola sata igre. Nakon točno tri četvrtine susreta Montpellier je po prvi puta došao u prednost (19:18). Osim odličnog defenzivnog izdanja gostiju, rukometaši Kiela presudili su sami sebi zaredavši nekoliko neforsiranih pogrešaka. Točku na i neuspješne večeri njemačke momčadi stavio je William Accambray svojim sedmim pogotkom 20 sekundi prije isteka vremena.

A upravo je Accambray bio Montpellierov najuspješniji šuter u drugom kolu. Dva manje postigao je Dragan Gajić, koliko i Narcisse na drugoj strani. Filip Jicha poentirao je šest puta. Vid Kavtičnik, strijelac tri pogotka, u osvrtu na netom odigrani susret pohvalio je suigrača koji je stajao među vratnicama. "Omeyer nas je naučio na sjajne predstave i znali smo što nas s njim čeka, ponovno nam je zadavao muke, posebno obranama sedmeraca. Ali imali smo i mi sjajnog Prosta na golu koji nam je uveliko pomogao oko postignutog rezultata. Bio je fenomenalan."

AG Kobenhavn - Pick Szeged

Najuvjerljivije nedjeljno slavlje bilo je ono momčadi Kobenhavna. Mađarski predstavnik u drugom je kolu izgubio s visokih 36:24. Danci su većim dijelom prvog dijela vodili s dva, odnosno tri razlike, a odvajanje nakon kojeg se Pick rezultatski više nije uspio vratiti u susret, ostvarili su u 24. minuti. S 18:11 otišlo se na odmor, a povratak na parket Anderssonovoj momčadi donio je nova povećanja vodstva te mirno privođenje dvoboja kraju. Hansen je postigao deset pogodaka, dok je nastup jednim pogotkom kod Picka zaokružio Pribanić.

Laszlo Skalitzky poraz svoje momčadi prokomentirao je riječima: "Na žalost, ozljeda Gabora Ancsina pokazala se ključnom. I prije ove utakmice preko nekoliko mojih igrača žalilo se na lakše ozljede. Uz sve to, u nastavku smo izgubili konce naše igre i to je rezultiralo ovako uvjerljivim porazom." Ozlijeđeni Ancsin objasnio je pak o kakvoj se ozljedi radi. "Odmah po padu osjetio sam da nešto nije u redu s laktom. Niti sada stanje nije ništa bolje, lakat ne izgleda dobro."