Zapažene uloge Alilovića i Sulića

Vedran Filipović • nedjelja, 09.10.2011.

U subotnjem programu rukometne Lige prvaka osim Zagreba, pobjede su ostvarili mađarski Veszprém, slovenski Cimos iz Kopra te španjolski Ademar Leon.

U skupini B Mađari su relativno lako pobijedili danski Bjerringbro-Silkeborg rezultatom 33:25. Obrana im je donijela ranu prednost od 4:1 i 9:5, a na odmor se otišlo sa šest golova prednosti za domaćine. Najbliže što su gosti uspjeli doći Mađarima u nastavku bio je zaostatak od pet pogodaka prednosti, dakle bila je to jednosmjerna ulica. Za razliku od prvog kola kada su umalo iznenadili Atletico Madrid.

Marko Vujin bio je nezaustavljiv postigavši osam pogodaka, a naš Renato Sulić bio je četiri puta uspješan. Mirko Alilović ponovno je briljirao na vratima mađarske momčadi obranivši 17 lopti. Kod gostiju istakao se Fredrik Petersen sa šest zgoditaka.

"Volim danski stil rukometa, ali mi smo danas bili bolji, prvenstveno zbog igre u obrani", kazao je domaći stručnjak Lajos Mocsai dok je danski trener Albrektsen istakao kako će se njihov današnji protivnik boriti s Atleticom za prvo mjesto u grupi.

Skupina C donijela je dvoboj u Kopru gdje je domaći Cimos bio bolji od Wisle Plock konačnim rezultatom 27:24. Susret je bio vrlo neizvjestan, na poluvrijeme se otišlo tek s golom prednosti za domaćine. Prijelomnica se dogodila između 38. i 48. minute kada su Slovenci otišli na šest golova prednosti što se kasnije pokazalo nedostižnim za Poljake.

Prvo ime slovenske ekipe bio je Krivokapić s deset pogodaka, a Dobelšek je dodao pet. Recimo i da je hrvatski rukometaš Goran Bogunović postigao pogodak. Za goste Toromanović pet, a Spanne četiri gola, no bilo je to premalo za slavlje u Kopru.

Ademar Leon je svladao Partizan 33:28 u susretu skupine D. Nakon što je poražen u prošlom kolu od Montpelliera, Ademar je imao imperativ pobjede koji ih, na njihovu sreću, nije sputao. Prikazali su brzu i koncentriranu igru u prvih 30 minuta na obje strane parketa, to je i rezultiralo velikom prednošću (20:12) prije odmora. Na koncu, Srbi su stigli do podnošljivog poraza, no to je sve što su uspjeli napraviti.

Najefikasniji kod Španjolaca bio je Denis Krivošljikov sa šest golova, Ruesga ih je postigao pet dok je kod gostiju Maksić šest puta zatresao domaću mrežu.