Triler završnica u Čehovu pripala gostima

Mihaela Bradovski • petak, 14.10.2011.

Treće kolo rukometne Lige prvaka obilježile su neizvjesne završnice u Čehovu i Buzau. Nakon sat vremena igre u oba susreta uspješniji su bili gosti. Denis Buntić u dresu Kielcea i Goran Bogunović u sastavu Cimosa bili su među najefikasnijim pojedincima svojih momčadi...

Skupina B

Čehovski Medvedi - KS Vive Targi Kielce

Pravom trileru svjedočili su gledatelji susreta između ruskog i poljskog predstavnika. Sama završnica, točnije posljednjih pola minute zasigurno će ući u povijest Lige prvaka. Pri rezultatu 30:30 domaći su rukometaši u svega 15 sekundi propustili realizirati dva sedmerca; prvo je Cleverly obranio pokušaj Kovaleva, a zatim je Kokšarov pogodio okvir gola.

Strateg gostujućeg sastava Bogdan Wenta zatražio je tada minutu odmora kako bi sa svojim igračima dogovorio posljednji napad. Napad vrijedan punog plijena pogotkom je zaključio Michal Jurecki. Poljskom predstavniku ovo je prva pobjeda u aktualnom izdanju Lige prvaka dok Čehovski još uvijek moraju ispuniti istu zadaću. U prva tri kola upisali su dva remija i poraz.

Konačan rezultat, odnosno pad u igri domaćih, još je nevjerojatniji kada se u obzir uzmu tri pogotka prednosti šest minuta prije kraja. No tada su pogocima svoju momčad do izjednačenja pogurali Tkaczyk, Buntić i već spomenuti junak susreta Jurecki koji je u pobjedu ugradio devet pogodaka. Tri manje postigao je Denis Buntić, dok je na drugoj strani s osam zgoditaka najuspješniji bio Šelmenko.

Skupina C

HCM Constanta - RK Cimos Koper

Gotovo jednako neizvjesna bila je i utakmica trećeg kola Skupine C u kojoj su se sastali rumunjska Constanta i slovenski Cimos. Iako su i u ovom susretu domaći rukometaši bili na pragu pobjede, ona je na kraju pripala gostujućem sastavu. Slovenci su u završnici iskoristili protivnički pad energije i koncentracije i stigli do slavlja od dva pogotka razlike.

Zahvaljujući odličnom finišu Cimos Koper nakon tri odigrane utakmice drži drugu poziciju s četiri osvojena boda. Rumunjski predstavnik i dalje čeka svoje prve bodove.

Prvi dio dvoboja završio je rezultatom 14:14 iako su rukometaši Fredija Radojkovića imali početnu prednost od tri pogotka (4:7). Odlični Csepreghi u nastavku je svoju momčadi poveo do pet pogodaka razlike. U 37. minuti Constanta je vodila 20:15. No kada je većina pomislila kako domaći sastav ide prema svojim prvim ovosezonskim europskim bodovima Cimos je ostvario 6-0 seriju i susret okončao svojim slavljem.

Jedan od najistaknutijih gostujućih šutera bio je i Goran Bogunović koji se u listu strijelaca upisao pet puta. Za pogodak uspješniji bio je Bombač. Nikola Đono također je upisao nastup.