Bundesliga, 9. kolo, 14.10.2011, 20:30 h
Werder Bremen
Werder Bremen 0:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Damir Žbulj • petak, 14.10.2011.

Na otvaranju devetog kola njemačke Bundeslige derbi susret odigrali su Werder i dortmundska Borussia. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zaigrao je od prve minute za gostujući sastav. Odličnim pogotkom doveo je svoju ekipu u vodstvo u 43. minuti utakmice, ali u prvoj minuti nastavka zaradio je i drugu javnu opomenu te je njegov sastav morao čitavo poluvrijeme igrati s igračem manje. No, ne samo da su sačuvali prednost, do kraja utakmice uspjeli su ju i povećati te se u Dortmund vraćaju s nova, vrijedna tri boda.

Deveto kolo njemačke Bundeslige otvorili su Werder i Borussia Dortmund. Derbi kola obilježio je početak vikenda, a obje ekipe prije početka dvoboja najavljivale su pobjedu. Posljednji put kada je dortmundski sastav gostovao u Bremenu napustio je travnjak poražen. Werder je slavio rezultatom 2:0.

Susret je krenuo dinamično, ali nije bilo u početnim minutama nekih izglednijih prilika na obje strane terena. No, već su domaći u šestoj minuti tražili kazneni udarac zbog igranja rukom Bendera u 16-ercu, ali sudac Florian Meyer nije uslišio njihove zahtjeve. Prvi pravi ozbiljan pokušaj prema vratima protivnika bio je onaj Pizarra u 17. minuti s ruba kaznenog prostora, a za odgovor gostiju trebalo je čekati 24. minutu. Lewandowski je odlično prošao po desnoj strani, lopta je stigla do Götzea, ali udarac je otišao pored desne vratnice Werderova gola.

Rosenberg u 26. te Pizarro, nekoliko minuta kasnije, priredili su prilike pred gostujućim vratima, ali lopta nije našla put do mreže. U posljednjih 15-ak minuta obje ekipe malo su još ubrzale igru, a napadački pristup isplatio se gostima dvije minute prije odlaska na odmor. Nakon akcije Lewandowskog i Bendera, lopta dolazi do Perišića na lijevoj strani kaznenog prostora. Hrvatski reprezentativac provozao je svog čuvara i majstorskim udarcem lijevom nogom loptu poslao pod gredu. Minimalnim vodstvom gostiju zaključeno je prvo poluvrijeme.

Međutim, Ivan Perišić uspio je na samom početku nastavka pokvariti dojam koji je ostavio na ovoj utakmici. Nakon što je u prvom dijelu zaradio žuti karton zbog jednog uklizavanja, istu stvar ponovio je i u 46. minuti utakmice. Sudac Mayer nije imao milosti, a Hrvat je morao ranije put svlačionice.

Werder je u narednim minutama odmah pokušao stići do pogotka. Opasan je bio Marin u 50., ali i Wolf u 53. minuti, no, pokušaj s 14 metara otišao je preko gola.

Domaćin je skoro stigao do izjednačenja u 66. minuti utakmice, ali Schmitzov udarac, uz pomoć Owomoyele pogađa gredu i odbija se ispred gol linije. Borussia je svoju priliku s igračem manje vrebala iz kontre, koju je dočekala u 70. minuti utakmice. U situaciji tri na dva Lewandowski je zakomplicirao stvar, a na kraju akcije uspio je izboriti samo korner. No, iz kornera, slavlje za crno-žute. Nakon ubačaja i gužve u 16-ercu, lopta dolazi do Owomoyele, koji je vješto izbjegao zaleđe i loptu poslao iz neposredne blizine u mrežu.

Domaći sastav u potpunosti je doživio šok nakon primljenog drugog pogotka. Napadi su im izgubili oštrinu, a do kraja utakmice nisu uspjeli pronaći put do mreže dortmundskog vratara. Borussia se ovom pobjedom bodovno izjednačila Werderom, ali ih je zbog bolje gola razlike prestigla na tablici te je sada prvi pratitelj Bayernu sa tri boda i utakmicom manje od bavarskog sastava.

• Obrisan korisnik26.10.2011. u 18:43
    perišić i rakitić i kovačić su budućnost hrv. nogometa!
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 09:56
    Ma kakav Ballack!Ko da je on bio neka velika igračina,šta pričaš,od kad je otišao iz repke procvjetali su,igraju odličan nogomet!!!
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 00:35
    Perišić je sjajan i zaista on može biti naš Ballack!Drago mi je zbog Borussie,samo da dođu do neke love jer Hummels i Gotze su igrači najviše klase,a nisu daleko od njih dvojice Subotić,Schmelzer,Gundogan i Perišić,sve su to mladi igrači i uz još 2-3 prava pojačanja BVB za 2-3 godine može biti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 00:22
    Perišić je budućnost,ali po meni sigurno bi prije mogao igrati umijesto manđukića,definitivno,ali kad se ola vrati nisam baš siguran,kranjcar je španer i zaboravljate da je on sam samcat dobio izrael a uopče ne igra,zamislite kak bi tek igrao kad bi bio standardan u nekoj momčadi,on mora bit u... [više na forumu]
  • detiko15.10.2011. u 00:16
    Koje ti komplekse imas sto se kranjcara tice, nevjerojatno. Bravo za perisica.