Dva gola Mandžukića za tri boda Wolfsburga

Borna Rupnik • subota, 15.10.2011.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je čovjek odluke u susretu Wolfsburga i Nürnberga, dok je Bayern apsolvirao Herthu i prije nego što su se gosti snašli na Allianz Areni...

Mario Mandžukić i Srđan Lakić predvodili su napad Wolfsburga protiv Nürnberga, a više je prilika u uvodnom dijelu susreta imao Lakić, no nije uspio zatresti mrežu. Mandžukić, pak, u 24. minuti nije pogriješio - glavom je pospremio ubačaj Dejagaha iza leđa gostujućeg vratara Stephana.

Nürnberg je uzvratio sredinom drugog poluvremena, kada Christian Eigler postavlja 1:1. Ipak, Dejagah i Mandžukić imali su još nešto za reći: sedam minuta prije kraja Frantz ruši Dejagaha, a Mandžukić mirno pretvara jedanaesterac u pobjedu Wolfsburga.

Ivica Olić opet igra

U utakmici protiv Herthe na terene se vratio Ivica Olić, koji je priliku od trenera Heynckesa dobio u 75. minuti, umjesto dvostrukog strijelca Gomeza. Danijel Pranjić cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve. Herthin branič Andre Mijatović igrao je od prve do zadnje minute te u samoj završnici propustio najbolju priliku svoje momčadi, kada je nakon kornera pucao preko gola.

Hrvatski napadački dvojac odradio je svih 90 minuta, a naš branič Hrvoje Čale nije konkurirao za sastav.

Bayern je u početnih 13 minuta riješio sve dileme u susretu protiv Herthe. Prvo je Mario Gomez nejako, ali precizno pronašao donji kut Kraftovog gola, zatim je Franck Ribery pored statične obrane iskoristio asistenciju borbenog Boatenga, da bi na Riberyjevo dodavanje Bastian Schweinsteiger reprizirao Gomezov udarac za 3:0.

Moglo je biti i gore po Herthu, no prije svega Müller nije realizirao ostatak izglednih šansi prije odlaska na odmor. U nastavku su Bavarci rutinski održavali vodstvo sve dok Ribery nije iznudio kazneni udarac, a Gomez s bijele točke zabio svoj deseti pogodak sezone, premda je Kraft bio na toj lopti.

Borba sedmoplasiranog Stuttgarta i osmoplasiranog Hoffenheima pripala je domaćem sastavu. Iako gosti nisu bili bez svojih prilika, za tri boda pobrinuli su se spretni Japanac Okazaki te ruski napadač Pogrebnjak, koji je sam izborio udarac s 11 metara te Starkeu nije ostavio nimalo šanse.

Bayer iz Leverkusena dobro je počeo gostovanje u Mönchengladbachu i poveo preko Reinartza u 20. minuti. No, kola su im krenula nizbrdo u 65. minuti, kada je poravnao Reus, samo tri minute kasnije isključen je Castro, a u 72. minuti Hermann koristi brojčanu prednost i zabija za prednost Borussije. Na kraju je Bayeru u 87. minuti bod osigrao mladi Andre Schürrle.

U Mainzu je na semaforu pisalo 0:0 sve do tri minute prije kraja, kada je Jan-Ingwer Callsen-Bracker realizirao jedanaestarac za goste i donio sva tri boda Augsburgu.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 10:30
    bayern je ove godine poremoćan za jaku i izjednačenu bundesligu. izgleda da je heynkes pun pogodak na mjestu trenera. igrački su močni, ali sada napokon izgledaju i kao uigrani stroj, a ne samo skup izvrsnih pojedinaca. kupnja neuera i boatenga je pun pogodak, jer je bayernu u zadnje 2-3 godine... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 18:33
    ne mogu ih viditi nacrtane, ali u 14 službenih utakmica imati gol razliku 35:1 je zaista impresivno i za pohvalu. Bit će ih skoro nemoguće zaustaviti ove sezone (nažalost).
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 18:00