Bundesliga, 9. kolo, 16.10.2011, 17:30 h
Köln
Köln 2:0 Hannover 96
Hannover 96

Mario Glasnović • nedjelja, 16.10.2011.

Lukas Podolski s dva pogotka donio je pobjedu svom Kölnu. Jarci su pred domaćim navijačima pobijedili Hannover i tako ostvarili svoju četvrtu pobjedu ove sezone.

U posljednjoj utakmici devetog kola Bundeslige Köln je na Rhein Energie Stadionu pobijedio Hannover s 2:0. Junak utakmice bio je njemački reprezentativac Lukas Podolski koji je s dva pogotka presudio gostujućoj momčadi. U redovima domaće momčadi svih 90 minuta utakmice igrao je hrvatski reprezentativac Mato Jajalo, a Miro Varvodić nije bio niti na klupi.

Poldi je prvi pogodak postigao u 24. minuti. S više od dvadeset metara sjajno je pogodio iz slobodnog udarca te doveo svoju momčad u vodstvo. Do kraja poluvremena mreže se nisu tresle, iako je bilo prilika na obje strane. Hannover je mogao do izjednačenja, ali neprecizni su bili napadači Abdellaoue i Konnan.

U nastavku utakmice Hannover je imao inicijativu i puno više prilika, postigli su čak i pogodak, no sudac Jochen Drees odlučio ga je poništiti zbog navodnog zaleđa. I onda je došla 86. minuta, kada na scenu opet stupa Podolski. Nakon izvedenog kornera prevario je svog čuvara i šutirao prema golu, a lopta je uz malo sreće završila u mreži. Bio je to šesti pogodak Podolskog ove sezone, a svojim doppelpackom osigurao je Kölnu nova tri boda.

U sljedećem kolu obje momčadi očekuju teški zadaci. Köln gostuje kod Borussije Dortmund, a Hannover će ugostiti Bayern.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 08:19
    Ako zbog necega volim Koln to je zbog Reeboka ciju opremu nose.Koln i CSKA su mi posebno dragi klubovi upravo zbog toga sto igraju u dresovima tog proizvođaca opreme ciju su opremu nosili i igraci Liverpoola u sezoni osvajanja LP nakon sjajne predstave sa Milanom u finalu.Taj dres mi je uramljen i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.10.2011. u 00:36