Premiership, 8. kolo, 16.10.2011, 17:00 h
Newcastle 2:2 Tottenham
Tottenham

Drama na St. James' Parku

Marko Domljanović • nedjelja, 16.10.2011.

U posljednjoj utakmici osmog kola engleskog prvenstva susreli su se Newcastle i Tottenham. Domaćini su željeli nastaviti niz nepobjedivosti i sačuvati svoje mjesto pri vrhu, a gosti su doputovali sa željom da pobjedom dostignu Newcastle na ljestvici. Na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti bodom.

Newcastle nije izgubio u posljednjih devet prvenstvenih ogleda, a jubilarnu desetu porciju bodova tražili su kod kuće protiv Tottenhama. Gosti, za koje je od naših igrača utakmicu započeo samo Luka Modrić, prvi su zaprijetili već u trećoj minuti preko Van der Vaarta, ali Taylor uspijeva ukloniti opasnost.

Nakon deset minuta dominacije Tottenhama, Newcastle je uspio izboriti slobodan udarac s lijeve strane kaznenog prostora, ali lopta završava u rukama Friedela. U 24. minuti Ba uspijeva zapucati glavom nakon Coloccinijevog ubačaja, ali vratar Tottenhama je na mjestu.

Nakon što je King morao napustiti igru zbog ozljede u 30. minuti, činilo se da će Tottenhamova obrana teško izaći na kraj s pritiskom domaćina, ali osam minuta kasnije Steven Taylor radi nepotreban prekršaj na rubu svog kaznenog prostora i sudac Lee Probert pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Van der Vaart i Tottenham tako na odmor odnosi minimalnu prednost.

Samo tri minute igre u drugom dijelu bilo je dovoljno da newcastle dođe do izjednačenja. Gutierrez se uspio probiti po lijevoj strani i nabaciti, a njegovu loptu Ba šalje u mrežu gostiju. Četiri minute kasnije Modrić lijepo pronalazi Adebayora, ali njegov udarac odlazi pored desne vratnice. U 58. minuti opet Modrić igra važnu ulogu u napadu Tottenhama - naš veznjak se probija po desnoj strani i nabacuje za Van der Vaarta, ali Nizozemac puca slabo.

U 64. minuti Harry Redknapp vuče odličan potez i iz igre vadi Van der Vaarta i uvodi Jermaina Defoea. On se već dvije minute kasnije nalazi u velikoj prilici nakon odlične lopte Parkera, ali mrežu domaćih spašava Krul. Međutim, ni Tim Krul nije mogao ništa nakon Defoeovog udarca u 68. minuti kad se napadač gostiju oslobodio čuvara na rubu kaznenog prostora i precizno pogodio za novo vodstvo Tottenhama. Nakon toga, igračima Newcastlea je trebalo neko vrijeme da se priberu, ali u posljednjih deset minuta domaćini opet počinju napadati.

Najprije u 80. minuti Tiote odlično puca, ali njegov udarac Friedel odbija u korner, a dvije minute kasnije Amerikanac odlično reagira i nakon slobodnog udarca Ryana Taylora. Tottenham na to uzvraća opasnim kontrama, ali Adebayor i Livermore ne pogađaju.

I onda - novo izjednačenje. U 86. minuti Ameobi je odlično pucao iskosa sa ruba kaznenog prostora i odlično pogodio pokraj nemoćnog Friedela. Sada su igrači Tottenhama bili u psihološkoj krizi i Newcastle se do kraja utakmice potpuno nametnuo. U drugoj minuti sudačke nadoknade Coloccini promašuje odličnu priliku za Newcastle nakon što je loše pucao nakon jednog odbijanca, a prava erupcija bijesa domaćih navijača dogodila se u petoj minuti nadoknade kada se sudac nije oglasio nakon što je Livermore igrao rukom. Odlična utakmica tako završava remijem, a Newcastle ostaje neporažen i desetu utakmicu za redom.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 21:20
    neznam čemu ovi minusi na moj komentar,pa on je prošle sezone bio prvi strijelac kluba iako je stalno bio ozljeđen a i ove sezone je već dosta zabio!
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 19:22
    ako nemas za rec nista osim prigovora na suca onda šuti
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 19:20
    ne razumijem zašto svaku utakmicu vadi van der vaarta koji im je jedan od najvažnijih igrača