City kao lider na Old Trafford

Ante Zovko • subota, 15.10.2011.

Manchester City sa stilom je zasjeo na vrh Premier lige iskoristivši remi Manchester Uniteda na Anfieldu. Izmijenjena momčad nije imala problema s Aston Villom. U ostalim utakmicama nešto uspješniji su bili domaćini.

Cityju će čelna pozicija biti tim važnija jer u sljedećem kolu gostuje na Old Traffordu, nakon što sredinom tjedna odradi važan zadatak u Ligi prvaka protiv Villarreala.

Roberto Mancini je odmarao Samira Nasrija, Davida Silvu i Edina Džeku za treće kolo Lige prvaka pa je u napadu počeo Mario Balotelli. Iako City i u nešto slabijem sastavu izgleda impresivno, Villa nije bila impresionirana. Dapače, prvu priliku propustio je Gabriel Agbonlahor ukravši loptu Lescottu. Sjurio se prema petercu, ali Hart mu sjajno skida udarac. Pokušaj Warnocka glavom u korner skreće Kompany.

City je brzo prevladao početni šok i uspostavio ritam, a prvu priliku za domaće imao je Milner koji nakon pokušaja Balotellija petom pogađa stativu. U 29 . minuti City dolazi do vodstva. Nakon kornera Balotelli prihvaća loptu u kaznenom prostoru i udarcem iznad glave u padu lijepo pogađa za 1:0.

Jedna pogreška na početku drugog dijela odnijela je nade Aston Ville u dobar rezultat. Steven Warnock katastrofalno ispucava loptu koja dolazi do Adama Johnsona. Mladi Englez nije imao težak zadatak svladati Shaya Givena. Nije trebalo dugo da loša obrana Ville opet kapitulira. Kompany se u 53. vinuo najviše u zrak nakon kornera i praktički riješio pitanje pobjednika.

Warnock se djelomično iskupio za kiks pogotkom za 3:1 u 65. minuti. Nade Aston Ville nisu bile dugog vijeka. U 71. Milner i Johnson su iskombinirali fantastičnu akciju. Milner je preko terena uposlio Johnsona, ovaj uzvraća nabacivanjem na bivšeg igrača Aston Ville koji poentira za četvrti pogodak kojeg nije proslavio.

Ivan Klasnić vratio se u momčad Boltona u tek drugoj pobjedi momčadi Owena Coylea. S 3:1 u Wiganu prekinut je niz od šest uzastopnih poraza, a naš je reprezentativa nakon odrađivanja suspenzije ušao u igru u 84. minuti.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti. Nabačaj Chrisa Eaglesa s desnog krila Nigel Reo-Coker posprema u mrežu na prvoj stativi. Izjednačuje sjajnim udarcem Diame u 39., a u drugoj minuti sudačke nadoknade Gouhouri radi pogrešku, Davies mu krade loptu, a Ngog pogađa za novo vodstvo Boltona. Mogao je Bolton skinuti teret s leđa s bijele točke u 72., kad je Caldwell "požutio" zbog prekršaja na Boyati. No, Daviesov udarac brani Al Habsi.

Queens Park Rangersi i Blackburn podijelili su bodove u Londonu, što će sigurno pojačati pritisak na menadžera Roversa Stevea Keana. Rangersi su poveli pomalo s(p)retno u 16. minuti. Helgusonov pokušaj glavom se odbija, a odbijenu loptu šalje preko Davida Robinsona, a lopta se odbija od stative i ulazi u gol. Chris Samba u 25. izjednačuje poslije Loweova slobodnog udarca pogodivši u kut.

Norwich City poveo je protiv Swanseaja već u drugoj minuti kad je Pilkington realizirao spuštenu loptu Bennetta. Martin u desetoj udvostručuje glavom jer ga nitko nije čuvao prilikom nabačaja Foxa. Prilično je jeftino velška momčad dobila dva komada u mrežu, ali Graham smanjuje već u 12. minuti. No, pobjeda dominantnih Kanarinaca nije došla u pitanje, pogotovo kad je u 62. svojim drugim golom sve riješio Pilkington.

Susret Stoke Cityja i Fulhama ponudio je dosta izjednačenu igru i dosta uzbuđenja (stativa Stokea, prečka Fulhama), ali na kraju su slavili domaći potvrdivši nedodirljivost na svojoj Britanniji. U 80. minuti Crouch je spustio glavom loptu iz nabačaja Etheringtona, a Etherington prizemnim udarcem svladava Scwarzera. Etherington u 87. ubacuje iz slobodnog udarca, a Delap snažno glavom pogađa za 2:0.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 14:20
    Micah Richards je jedini sa njihove akademije, i Joe Hart moze proci jer je dosao dosta mlad. Ostalo sve placenici.
  • Balthazar15.10.2011. u 19:55
    A razlike između Cityja i Reala skoro da nema jer niti Real baš nema puno igrača iz svoje škole.
    Balthazar
  • Mihalj15.10.2011. u 19:36
    razlika između cityja i recimo barcelone je ta da city nema nijednog igrača iz svog pogona i doslovno pokušava kupit uspjehe i tradiciju