Premiership, 8. kolo, 15.10.2011, 18:30 h
Chelsea 3:1 Everton
Everton

Chelsea našao recept za Everton

Ante Zovko • subota, 15.10.2011.

Prvu pobjedu od travnja 2008. upisao je Chelsea protiv Evertona. Momčad iz Liverpoola nije mogla pronaći rješenje za doprvaka sedmi put u nizu.

S pola snage Chelsea je upisao 3:1 pobjedu protiv Evertona i mirno se može pripremati za Ligu prvaka. Everton će prvu priliku za revanš londonskoj momčadi imati u osmini finala Carling kupa koja se igra krajem listopada.

Chelseaju je bilo potrebno desetak minuta da igru usmjeri u željenom smjeru, tj. uz dominaciju u posjedu lopte. Prije toga Louis Saha je prvi zaprijetio pucavši neugodno u Čecha. Nakon toga Bluesi su počeli gospodariti terenom.

Prijetio je domaćim uglavnom iz daljine, a blizu je bio Frank Lampard čiji udarac Howard izbija preko prečke. U 31. minuti Juan Mata upošljava Ashleyja Colea na suprotnoj, lijevoj strani, ovaj upućuje centaršut paralelno s golom, a Daniel Sturridge natrčava i glavom uspijeva zabiti za 1:0.

Everton se solidno držao na Stamford Bridgeu no završio je u većem minusu kad je to najteže, u samoj završnici poluvremena. U prvoj minuti sudačke nadoknade Lampard sjajno ubacuje u peterac, a John Terry brži je i spretniji od Howarda te glavom posprema za 2:0.

S ugodnim vodstvom Chelsea je rastegnuo igru i čekao povolju priliku za novi "ubod". U 61. minuti Drogba izbacuje Matu na lijevoj strani koji kreće prema gol-lniji, ubacuje prema daljem kutu, a Ramires uklizava i zakucava za rješenje utakmice.

Domaćinu je dojam malo pokvario mladi napadač Apostolos Vellios kad je u 81. minuti iz prvog kontakta s loptom realizirao dodavanje Drenthea.

• kraljetina15.10.2011. u 23:04
    uvijek su s evertonom imali problema i sad vidim da pobjedili s pola snage, a jaumjesto na njih stavio na rangerse i lijepo spusio listic
    kraljetina
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 23:03
    Dugo nisam gledao ovako rastrčani kombinirani Chelsea na početku sezone nije bilo dobor al Villas-Boas je našao pravi recept malo po malo skidaju se bodovi i idemo prema vrhu. go Blues
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 20:50
    Odlična partija Chelseaja, konačno "pravo izdanje", samo da nije bilo onog kiksa u kraju kod primljenog pogotka kao i uvijek.