Premiership, 8. kolo, 15.10.2011, 13:45 h
Liverpool 1:1 Manchester United
Manchester United

Hernandez donio bod Unitedu na Anfieldu

Ante Zovko • subota, 15.10.2011.

Liverpool i Manchester United odigrali su dva dijametralno suprotna poluvremena na Anfieldu u prvoj utakmici osmog kola Premier lige. Najzanmljivije su se stvari događale u posljednjih pola sata susreta kad su gostujuće pričuve osigurale bod prvaku.

Kapetan Liverpoola Steven Gerrard nakon sedam mjeseci stanke započeo je utakmicu u startnoj postavi, što je bilo manje-više očekivano, te donio vodstvo Liverpoolu, a puno neočekivanih poteza povukao je s druge strane Alex Ferguson.

Krenuo je bez Waynea Rooneyja, Javiera Hernandeza i Nanija, s Dannyjem Welbeckom u napadom, ali je zato učvrstio vezni red viškom igrača, što je obrambeno dobro funkcioniralo što se posjeda lopte tiče. Međutim, baš su igrači s klupe donijeli živost u igri engleskog prvaka i na kraju bod.

Nijedna momčad nije uspjela nametnuti ritam i prvih pola sata prošlo je praktički bez ijedne prave prilike. Liverpool nije mogao proći kroz sredinu, a na bokovima nije nalazio rješenja zbog dobrog gostujućeg obrambenog bloka. Prva i jedina prava prilika stigla je nakon kontre koju je povukao Charlie Adam. Škot je prvi put uspio pronaći višak prostora i pucao, ali je udarac blokiran. Odbijenu loptu prihvatio je Luis Suarez, lažnjakom prevario Jonnyja Evansa, ali pucao ravno u De Geu.

No, osim toga, dva rivala odigrala su "uspavanku" u prvih 45 minuta. I Liverpool i United ušli su u nastavak u istim postavama, ali uslijedila je gotovo druga utakmica. Odmah na početku Ashley Young iz slobodnog je udarca "zagrijao" Reinu, a ritam se nakon toga znatno pojačao u odnosu na prvo poluvrijeme.

Liverpool je u 67. minuti dobio sjajnu priliku za vodstvo iz prekida, kad nije išlo iz igre. Adam je nakon slaloma pao na vrhu šesnaesterca, a dosuđen je prekršaj iako ga Rio Ferdinand gotovo nije ni dodirnuo. Izvođač je bio Gerrard koji je iskoristio pogrešku Ryana Giggsa koji je napravio rupu u živom zidu i poentirao iza mladog Španjolca na Unitedovim vratima.

Ferguson je smjesta reagirao poslavši u igru Rooneyja i Nanija, a pet minuta poslije i Hernandeza. Promjene su urodile plodom jer je United zagospodario terenom i u 81. minuti izjednačio. Nani je ubacio iz kornera, Welbeck skreće glavom, a Hernandez natrčava i glavom zabija za 1:1. Nisu gosti slavili ni minutu, a već su Redsi mogli vratiti vodstvo. Downingow ubačaj nitko nije očistio, a Kuyt u padu gađa De Geu.

Na kraju nitko se nije htio zadovoljiti bodom, pogotovo Liverpool. U završnici su promašivali Suarez, Downing i i Henderson. Ipak, bod svakome nekako je najrealniji rezultat jer je odnos snaga bio takav.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 12:32
    taman kolko treba :) još je odmorio zvijezde, di ćeš bolje pred ligu prvaka i vikend tekmu sa cityem :)) 10 bodova iz 4 teške tekme, makar su chelsea, tott i ars bili doma, al nema veze, najteže gostovanje prošlo bez poraza, sad laganica do kraja polusezone :) dobro, nije laganica, malo ćemo se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 12:22
    bas je nepostojeci faul,adam je bio sve obavio i izbacio ferdinanda da nije bilo kontakta mogao je lako produzit i zabit gol bas bi se dzaba bacio u onoj situaciji
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 10:01
    možete srati po SAF-u i pristupu koliko hoćete ali to nije slučajno jer čovjek zna kako se osvajaju titule jer je loserpool mali klubić koji se napali na ovakve tekme protiv velikih pa igraju iznad svojih mogućnosti...ali saf zna kako doći do kante za razliku od sirotog malog dalglisha koji je ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 09:44
    e moj dkm...pa dali ste gol iz nepostojećeg faula alllooooooo...velike momčadi i kad ne igraju dobro uzimaju bodove a to je UNITED a sigurno NE loserpool....a mogli bi biti prvi MOŽDA dogodine ali tako govorite već 21 godinu dok mi osvajamo....WE ARE UNITED AND WE DO WHAT WE WANT
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 21:52
    united uvjek ima sreće bilo bi realnije 3:0 za liverpool nego 1:1 trebo je bit penal za liverpool crveni ferdinandu al nema veze samo liverpool da zadrži formu i mogu bit prvi