Premiership, 8. kolo, 16.10.2011, 13:00 h
West Bromwich Albion 2:0 Wolverhampton
Wolverhampton

Prva domaća pobjeda West Bromwicha

Marko Domljanović • nedjelja, 16.10.2011.

U prvoj nedjeljnoj utakmici osmog kola engleskog prvenstva sastali su se West Bromwich Albion i Wolverhampton. Domaćini su riješili utakmicu u svoju korist s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu i tako se približili sredini tablice.

Nakon samo pet bodova u prvih sedam kola, West Bromwich je odličnu priliku za nova tri boda imao na svom terenu protiv Wolverhamptona. Gosti su prvi priprijetili pokušajima Hammilla i O'Hare u prvih pet minuta, ali igrači Roya Hodgsona na njihove prijetnje odgovaraju pogotkom. Igrala se osma minuta kada je Jones došao do lopte u gostujućem šesnaestercu i lijepo vratio za Brunta koji mirno poentira sa desetak metara od gola.

Samo pet minuta kasnije Vukovi su mogli do poravnanja - Milijašev udarac sa prve vratnice brani Foster, a lopta se odbija do usamljenog Doylea na rubu peterca, ali se gostujući igrač previše mislio i njegov udarac uspijeva otkloniti domaća obrana. Nakon toga uzvraća West Bromwich, ali Ward spriječava Longa da se nađe oči u oči s gostujućim vratarom.

Vezane vijesti

Igra se nakon toga primirila i do završnice poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a onda domaćini počinju pojačavati pritisak. Scharner gađa glavom malo pokraj desne vratnice u 38. minuti, ali to je bilo sve od uzbuđenja u prvom dijeli pa se na odmor odlazi s 1:0.

I drugi dio je počeo žestoko - najprije Mulumbu neometan puca preko gola s ruba gostujućeg šesnaesterca, a na to uzvraća Hammil čiji udarac Foster jedva brani. U 67. minuti velika prilika za Wolverhampton kada Johnson uspijeva doći do nabačene lopte na drugoj vratnici, ali njegov udarac završava pokraj gola.

Devet minuta kasnije utakmica je riješena. Scharner se sjurio u gostujući kazneni prostor i petom ostavio loptu za Odemwingiea koji lijepo završava odličnu akciju. Nakon toga, Wolverhampton je bacio sve karte u napad, ali je domaća obrana, predvođena vrlo dobrim Fosterom, izdržala sve napade pa West Bromwich tako zasluženo upisuje prvu domaću pobjedu ove sezone.