Mišo Gulić • subota, 15.10.2011.

Real Madrid je tek u nastavku susreta s Betisom, na krilima briljantnog Higuaina, došao do nove uvjerljive pobjede, dok se Cristiano Ronaldo ovaj put morao "zadovoljiti" s ulogom dvostrukog asistenta. Valencia je protiv Mallorce u sudačkoj nadoknadi ostala bez tri boda te kući ponijela tek jedan. Getafe i Villarreal su odigrali bez golova.

Real Madrid - Real Betis 4:1 (0:0)

Uvodne minute protekle su odmjeravanju snaga na sredini terena, s tek ponekim pokušajem iz daljine, ali bez stvarne opasnosti po vrata obje momčadi. Na prvu pravu priliku trebalo je čekati sve do 22. minute kada je Higuain s desne strane odlično uposlio usamljenog Ronalda, čiji udarac glavom odlazi preko gola.

Isti igrač je priprijetio i u 24. te 26. minuti, ali u oba navrata siguran je bio gostujući vratar Casto. Pritisak Reala nastavio se i u narednim minutama pa bilježimo nove pokušaje portugalskog napadača u 30. i 32. minuti, ali ponovno je na visini zadatka bio odlični vratar Betisa.

Možda i najbolju priliku u prvom dijelu je imao Kaka, kojeg je povratnom loptom uposlio Ronaldo, ali njegov udarac s nekih desetak metara je otišao izvan okvira gola.

Iz prvog dijela vrijedi istaknuti i vrlo dobar nastup Higuaina na desnoj strani madridskog napada, ali isto tako i organiziranost Betisove obrane koja je nevidljivima učinila Xavi Alonsa i Mesuta Özila.

Odmah na otvaranju drugog dijela, u 46. minuti, Marcelo je podvalio sjajnu loptu Ronaldu koji potom nesebično upošljava Higuaina, a ovaj sigurno zabija za vodstvo domaće momčadi od 1:0.

Real je nakon vodstva još jače pritisnuo goste, a Betisov vratar se posebno istaknuo u 56. minuti kada je obranio opasne udarce Higuaina i Kake. Ipak, nemoćan je bio tri minute potom kada je Kaka sjajno pogodio za 2:0, nakon isto tako sjajne asistencije Ronalda.

U 68. minuti, kada se čekao treći madridski, dogodio se prvi Betisov zgoditak. Jorge Molina se najbolje snašao u šesnaestercu domaćih te zabio za povratak u utakmicu i rezultat 1:2. Samo minutu poslije, dok su se gosti još radovali, Higuain je pogodio za 3:1, a nedugo potom i za 4:1, time došavši do hattricka.

Do kraja susreta Betis je pokušavao smanjiti rezultat, ali svi pokušaji su završili neuspješno, dok su Madriđani, zadovoljni rezultatom, mirno čekali kraj susreta.

Mallorca - Valencia 1:1 (0:1)

Valencia je odmah na otvaranju utakmice pritisnula domaći sastav te u nekoliko navrata vrlo opasno prijetila, da bi bolju igru naplatili u 38. minuti kada za vodstvo od 0:1, nakon odbijanca, pogađa Adil Rami.

Na otvaranju drugog dijela Mallorca je dva puta dobro priprijetila, ali potom gosti preuzimaju konce igre u svoje ruke te u nekoliko navrata prijete preko raspoloženog Soldada.

Kada se očekivao posljednji sučev zvižduk, u 92. minuti Topal je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, sudac pokazao na bijelu točku, a Hemed sigurno pogodio za 1:1 i veliko slavlje domaćih. Valencia je tako izgubila korak s najboljima, dok je Mallorca i dalje ostala u sredini ljestvice.

Getafe - Villarreal 0:0

Getafe i Villarreal su odigrali susret bez zgoditaka, a podosta prilika promašili su napadači obje momčadi. Iako su gosti imali više od igre te zrelije prigode za pogodak, on se nije dogodio pa je susret zaključen s početnih 0:0.

Zanimljivost s ove utakmice jest podatak kako su čak devetorica igrača uspjela zaraditi žute kartone. S osvojenim bodom, oba sastava su ostala u donjem dijelu ljestvice, domaćin s pet, a gosti s tek dva boda više.

• Obrisan korisnik15.10.2011. u 23:16
    Higuain kralj, njega kad ide Ronaldo i ne mora se mučiti da zabije. Treća tekma u nizu sa HATTRICK-om, vau
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 22:48
    Inače, recimo da je ove subote Cristiano Ronaldo po 100. put, u službenim utakmicama, nastupio za Real, a ostao je na dosadašnjih, čak, 96 pogodaka!