Primera División, 8. kolo, 16.10.2011, 22:00 h
Sevilla 2:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Rakitić vrlo dobar u pobjedi Seville

Nikola Vlahović • nedjelja, 16.10.2011.

Sevilla i Sporting odigrali su zanimljivu utakmicu u sklopu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva. Na kraju je Sevilla slavila rezultatom 2:1 te je zasluženo došla do nova tri boda, a u utakmici su sudjelovali Ivan Rakitić i Mate Bilić...

Zadnju utakmice nedjeljnog dijela Primere odradili su Sevilla i Sporting Gijon. Dvojica Hrvata koji nogometni kruh zarađuju u Primeri, Ivan Rakitić i Mate Bilić, večeras su bili sportski suparnici, a ni Raketa ni Bilić nisu dobili priliku od prve minute. Rakitić je u igru ušao u 29. minuti umjesto ozlijeđenog Perottija, dok je Mate Bilić priliku dobio u zadnjih pola sata.

Nakon početnih ispitivanja snaga Sevilla je zagospodarila terenom, a svoju dominaciju domaćini su okrunili prekrasnim golom u 14. minuti. Loptu je na dvadesetak metara od gostujućeg gola primio Manu i prekrasnim je udarcem poslao u rašlje Sportingovog gola. Vratar Sportinga Juan Pablo bio je nemoćan i mogao je samo pogledom ispratiti loptu u svoj gol. Veliku priliku za izjednačenje Sporting je imao u 30. minuti. Na ubačaj iz kornera dobro je glavom pucao netko od gostujućih igrača, ali se sjajnom intervencijom iskazao vratar Varas.

Sevilla je nakon što je došla u vodstvo stala te je Sporting nametnuo svoju igru, a gosti su u tom razdoblju imali nekoliko izglednih prilika, ali je obrana Seville uspjela zaustaviti sve napade. S minimalnom prednošću domaćina otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu Sevilla je stigla i do drugog gola. Slobodan udarac izveo je Rakitić, dobro je glavom pucao Kanoute, ali je zatresao gredu. Međutim, odbijenu loptu prihvatio je Martin Caceres te je iz neposredne blizine poslao u gol Sportinga.

Ipak, Sporting je brzo odgovorio te je u 64. minuti smanjio rezultatski zaostatak. Lijepo su gosti izigrali obranu Seville, a Mate Bilić odlično je asistirao Barralu za gol. Mogao je Sporting u 69. minuti dođi i do izjednačenja, ali još je jednom dobro reagirao Varas zaustavivši udarac Alberta Lora s pet metara. Par minuta nakon toga glavom je tukao Bilić, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Iako je Sporting do kraja utakmice pokušao doći do izjednačenja to se nije dogodilo te je Sevilla sasvim zasluženo došla do sva tri boda. S ovom pobjedom Sevilla je skočila na četvrto mjesto, dok je Sporting, s jednim bodom, ostao prikovan za dno tablice.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobro utakmicu. Bilo ga je po cijelom terenu, izvodio je sve prekide, proigravao svoje suigrače, a u nekoliko je navrata zaprijetio udarcem iz daljine. S druge strane, Mate Bilić borio se sa stoperima Seville te je dobio nekoliko zračnih dvoboja, međutim, nekadašnji napadač Hajduka nije se našao u prilici da ugrozi vratara Seville.

• savršeni marginalac17.10.2011. u 08:06
    Raketa je po meni ključan igrač naše reprezentacije, vidjelo se koliko nam je nedostajao u utakmicama do Latvije.